Czym jest konturowanie twarzy?


Kosmetyki / piątek, 20 kwietnia, 2018

O konturowaniu twarzy słyszy się w mediach już od pewnego czasu. Wszystkie gazety oraz portale poświęcone modzie i kosmetykom, udzielają rad, w jaki sposób prawidłowo wykonturować twarz, aby wyglądała ona naturalnie i, aby podkreślić jej naturalne rysy. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku kobiet, których naturalna twarz jest dość okrągła, albo pulchna i jej rysy nie są naturalnie zaznaczone. Konturowanie twarzy stało się popularne dzięki najsłynniejszym wizażystkom, gwiazdom filmowym oraz modelkom. Szybko sprawiło to, że kobiety na całym świecie oszalały na punkcie konturowania twarzy i zaczęły próbować tego same w domu.

Jak prawidłowo konturować twarz i jakich kosmetyków do tego potrzeba?

Do konturowania twarzy potrzeba najprostszych kosmetyków, które bez problemu można znaleźć w drogeriach. Z całą pewnością przyda się bronzer, róż do policzków, podkład, korektor i rozświetlacz. Za pomocą tak prostych kosmetyków, można uzyskać naprawdę fajny efekt.

Najważniejsze jest nakładanie ich na odpowiednich częściach twarzy, tak aby podkreślić atuty twarzy i ukryć ewentualne mankamenty. Ważne, aby nie przesadzić z ilością tych kosmetyków. Warto nakładać tylko jedną warstwę i ewentualnie później domalować odrobinę więcej. Lepiej nałożyć mniej i później uzupełniać ewentualne braki, niżeli od razu nałożyć zbyt dużo kosmetyku, który później dość trudno usunąć z danego obszaru twarzy i co może skutkować powstaniem maski.