Jak wykorzystać słoik po świecy zapachowej?


Akcesoria / sobota, 12 maja, 2018

Świece zapachowe są obecne w wielu domach. Stanowią piękną ozdobę same w sobie, a ich zapach dodatkowo wprowadza do domu ciepłą atmosferę. Choć świece, na przykład yankee candle, są bardzo wydajne, to jednak kończą się. Nie warto pozbywać się po nich słoika. Jest bardzo ładny i można wykonywać małe DIY z nim w roli głównej. Co zrobić ze słoikiem po świecach yankee candle?

Pierwszym etapem powinno być dokładne umycie słoika. Żeby pozbyć się resztek wosku, należy włożyć słoik do gorącej wody i zdrapać to, co zostało. Niestety nie pomoże to pozbyć się zapachu. Warto wypróbować sody oczyszczonej i soli, którymi należy przetrzeć słoik. Następnie trzeba nalać do niego gorącej wody i odczekać. Po tym warto jeszcze umyć słoik płynem do naczyń. Tak oczyszczony można wykorzystać jako opakowanie na pędzle.

Wystarczy obwiązać słoik ozdobną tasiemką, która wyglądem będzie odpowiadać aranżacji wnętrza, do środka włożyć pędzle i gotowe. W ten sposób pędzle będą zdobić toaletkę.

To nie jedyny sposób na wykorzystanie słoika po świecy. Sprawdzi się również jako wazon na kwiaty, a także miejsce do przechowywania biurowych gadżetów na przykład mazaków czy spinaczy.

Można wykorzystać nie tylko sam słoik, ale także przykrywkę. Ten zestaw idealnie sprawdzi się do przechowywania tealightów, patyczków do uszu czy wacików.

Pomysłów na wykorzystanie słoika po świecach jest naprawdę dużo. Dlatego nie warto ich wyrzucać, a lepiej wykonać coś kreatywnego. To świetny sposób na spędzenie czasu.