Kosmetyki poprawiające wygląd rzęs – serum na porost


Kosmetyki / poniedziałek, 11 czerwca, 2018

Obecnie na rynku kosmetycznym jest wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji rzęs i brwi. Można też samodzielnie przeprowadzać zabieg przedłużania tymczasowo rzęs przez doklejanie sztucznych kępek czy udać się do kosmetyczki, aby przeprowadzić lifting rzęs. Nie da się jednak ukryć, że domowe zabiegi są tańsze. Co zrobić, aby mieć ładne rzęsy?

Odżywki i sera na porost rzęs

Najpopularniejsze są produkty, które mają przyspieszać prost rzęs, sprawić, że wyrośnie ich więcej, ale też będą one dłuższe niż normalnie.  Jednym z takich produktów Long4lashes do rzęs w postaci serum. W buteleczce a’al eyeliner można znaleźć serum z bimatoprostem, hialuronem, pantenolem, alantoiną i innymi dobrymi dla rzęs składnikami. Takie serum nakłada się na linii rzęs raz dziennie, najlepiej na noc. Już po 3 tygodniach widoczne są efekty wzrostu rzęs. Jednak zwykle po tym czasie tylko 1/3 rzęs wygląda lepiej. Dlaczego?

Cykl wzrostu rzęs ma znaczenie

 

Cykl wzrostu rzęs dzieli się na 5 faz i w jednym czasie aż do 1/3 wszystkich rzęs jest aktywna w tej samej fazie. Oznacza to, że serum pobudzi w danym momencie tylko 33% rzęs, a więc efekty są nierównomierne z powodu funkcjonowania rzęs, a nie dlatego, że serum nie działa. Dlatego też zaleca się stosowanie kuracji przez kilka miesięcy, aby serum mogło trafić na wszystkie rzęsy w fazie wzrostu, kiedy faktycznie może pobudzić cebulkę do działania.