Nie tylko dla profesjonalistów


Akcesoria / czwartek, 7 listopada, 2019

Szczotki do modelowania włosów obecne są na rynku od wielu lat, jednakże jak to z trendami bywa, dopiero niedawno powróciły one do łask w zaciszu domowym. W większości przypadków, kojarzą się one z profesjonalnymi zabiegami i modelowaniem włosów u fryzjera, a przecież super fryzurę można wyczarować też w domu.

Profesjonalne szczotki do modelowania włosów

Choć może nie każdy o tym wie, ale dobrej jakości profesjonalne szczotki do włosów mają wiele znakomitych właściwości. Wśród nich znajdziemy takie szczotki, które wykazują działanie jonizacyjne, antystatyczne, a nawet- co niezwykle ciekawe antybakteryjne. I choć samodzielne układanie wymarzonej fryzury przy ich pomocy może niektórym wydać się skomplikowane, to jednak przy odrobinie wprawy, etap ten będzie szybki i przyjemny. Nie mas się jednak co oszukiwać, bo by opanować technikę suszenia włosów na szczotce, trzeba trochę poćwiczyć.

Dlaczego szczotki są fajnym narzędziem do stylizacji włosów?

Zwolenniczki szczotek do włosów – https://trena.pl/339-szczotki-do-modelowania wiedzą dlaczego pokochały akurat je podczas modelowania włosów. Po pierwsze, korzystanie ze szczotki podczas modelowania włosów nie tylko pomoże zachować odpowiedni kształt całej fryzury, ale co więcej, ta dobrze dobrana szczotka, będzie też równomiernie rozprowadzała ciepło na całej długości włosa. Takie działanie spowoduje doskonałe unoszenie włosów u nasady. Zabieg spowoduje, że włosy będą szybciej schnąć, i będą lekko uniesione, co tez automatycznie wydłuży ich świeżość. Ponadto susząc włosy na szczotce unikamy przegrzania skóry głowy, zapobiegając też przetłuszczaniu się włosów.