Jak długo utrzymuje się kolor po użyciu szamponetki?


Kosmetyki / niedziela, 3 maja, 2020

Brak zawierania przez szamponetki amoniaku sprawia, że są one zdecydowanie bardziej bezpieczne od farb do włosów. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że nie można przy ich stosowaniu uzyskać tak długo utrzymującego się koloru.

Generalnie stosowanie szamponetki do włosów nie będzie powodowało negatywnych skutków dla włosów. Jednak mogą pojawiać się pewne negatywne efekty, jak:

  • nieznaczne wysuszenie włosów
  • zmniejszenie trwałości włosów.

Jeśli chodzi o wysuszenie włosów to przede wszystkim wiele zależy od pielęgnacji włosów. Jeśli stosuje się szamponetki koloryzujące, a jednocześnie właściwie realizuje się pielęgnację wówczas efekt wysuszenia nie będzie występował. Warto jest z tego powodu pamiętać, aby odpowiednio dbać o włosy, gdy chce się koloryzować włosy w ten sposób.

Wpływ na trwałość włosów

Decydując się na stosowanie szamponetek koloryzujących trzeba również brać pod uwagę jaki jest stan włosów. Jeśli kondycja włosów nie jest dobra wówczas nawet koloryzacja z wykorzystaniem takich produktów będzie negatywnie wpływała na trwałość. Trzeba również brać pod uwagę wyjściowy kolor w kontekście uzyskania oczekiwanego efektu. Bardziej widoczną koloryzację można uzyskać między innymi na jaśniejszych włosach w stosunku do koloru, który zamierza się uzyskać. Generalnie można uzyskać ciemniejsze włosy mniej więcej o trzy tony.

Eksperymenty z kolorem włosów

Jeśli chce się na krótkim czas zmienić kolor włosów czy sprawdzić nowy kolor wówczas szamponetka będzie idealnym rozwiązaniem – https://lavandin.pl/pol_m_Wlosy_Koloryzacja_Szamponetki-1363.html . Jeśli kolor się nie sprawdzi wówczas po kilku myciach włosów można się go skutecznie pozbyć. Zatem szamponetki do włosów mogą być z powodzeniem wykorzystane choćby do zmiany koloru, gdy chce się dopasować włosy do konkretnej stylizacji. Takie rozwiązanie może sprawdzić się, choćby przy specjalnych okazjach, gdy chce się uzyskać zmianę wyglądu.