Jak poradzić sobie z łamaniem się włosów?


Kosmetyki / czwartek, 3 grudnia, 2020

Łamanie się włosów na długości to problem znany zwłaszcza kobietom rozjaśniającym swoje włosy, ale fatalnie na ich kondycję wpływa także stylizacja na gorąco. Stosując często suszarkę, a zwłaszcza – najbardziej szkodliwą – prostownicę, trudno przypuszczać, by włosy nie zaczęły się łamać na skutek ich silnego wysuszenia.

Przeciwdziałać utracie gęstości

Łamiące się włosy to często jeszcze większy problem niż ich wypadanie, ponieważ wiadomo, że zostały silnie zniszczone. Ponieważ zaś włosy są martwą tkanką, trudno jest je odbudować. Najlepiej jest więc zapobiegać temu problemowi, szczególnie że łamanie się włosów może w krótkim czasie doprowadzić do utraty gęstości. Poza tym połamane, pokruszone włosy wyglądają fatalnie, jako że łamią się na różnej długości. Są nierówne, mają widocznie urwane końce i na pewno nie wyglądają na zdrowe.

Co może pomóc?

Najlepiej byłoby wyrzec się inwazyjnych zabiegów lub przynajmniej ograniczyć ich częstotliwość. Można też sięgnąć po skuteczne kosmetyki, choć trzeba wiedzieć, że wiele z obecnych na rynku tylko obiecuje wzmocnienie pasm. Dobrym wyjściem dla osób, które nie mogą zrezygnować ze stylizacji na gorąco, będzie zastosowanie mleczka termicznego z linii Kerastase Genesis jak
kérastase genesis bain hydra-fortifiant. Jest to bardzo ciekawy produkt, który nie tylko odznacza się wysoką skutecznością, ale też działa dopiero pod wpływem wysokiej temperatury. Sprawia ona bowiem, że cząsteczki składników aktywnych lepiej wnikają i wbudowują się w strukturę włosów. Jest to skuteczna ochrona dla pasm poddawanych działaniu suszarki, lokówki czy prostownicy.