Kosmetyki do włosów w ampułkach


Kosmetyki / wtorek, 22 grudnia, 2020

Producenci kosmetyków do włosów prześcigają się w dostarczaniu nowych propozycji, nie tylko jeśli chodzi o skład produktów, ale też ich formę, również w zakresie opakowania. Ma to na celu zachęcenie klientek do zakupu oraz wyróżnienie swojego produktu na przepełnionej sklepowej czy aptecznej półce. Szczególne zaś zainteresowanie budzą ampułki do włosów.

Rzadko spotykane propozycje

Ampułki przyciągają wzrok z wielu powodów, między innymi dlatego, że takich produktów nie jest na rynku bardzo wiele. Nic dziwnego, taką formę mają tylko wodniste preparaty, zwykle do wcierania w skórę głowy, a znacznie bardziej popularne są szampony oraz kremowe odżywki i maski. Po tego rodzaju „wcierki” sięga się tylko w określonych przypadkach, jak wypadanie włosów czy radykalnie pogorszenie ich stanu. Znaleźć bowiem można przede wszystkim ampułki na wypadanie (które przybierają coraz bardziej fantastyczne nazwy – mogą być nie tylko wzmacniającej i stymulujące odrost, ale też na przykład zwiększające osadzenie się włosów, przytwierdzające korzeń włosa czy odmładzające), ale też odżywcze, a nawet rozświetlające. Mają one też często nieco wyższe ceny niż zwykłe kosmetyki, a przy tym rzadko całe opakowanie wystarcza na pełną kurację, więc nie są one towarem pierwszego wyboru.

Ampułki do włosów – czy warto?

Po tego rodzaju produkty zdecydowanie warto sięgnąć, stosując je głównie jako radykalne rozwiązanie problemów – z wypadaniem czy mocno zniszczonymi włosami. Ampułki są silniej skoncentrowane niż inne kosmetyki, należy więc spodziewać się, że podziałają lepiej i szybciej. Poza tym ich zawartość jest dobrze chroniona przed zmianą właściwości dzięki temu, że ampułkę z www.trena.pl otwiera się dopiero przed użyciem i zwykle od razu zużywa w całości. Nie ma zatem ryzyka wietrzenia, ale też problemu z przechowywaniem otwartego produktu.