Czym myć ciało?


Kosmetyki, Zabiegi pielęgnacyjne / niedziela, 14 lutego, 2021

Chcąc dobrze zadbać o higienę, ale też kondycję swojej skóry, trzeba wybrać nie tylko dobry preparat, ale i akcesorium do mycia. Czasem nawet ma to większe znaczenie, ponieważ produkty takie jak gąbki czy myjki mogą niedokładnie myć skórę, a w innych przypadkach – powodować jej podrażnienie. Na co warto postawić?

Gąbka do kąpieli

Gąbki są zdecydowanie wybierane najczęściej, pewnie przede wszystkim dlatego, że są najłatwiej dostępne. Znaleźć je można w każdej drogerii, a często też w kioskach czy innych sklepach, w dodatku kosztują one kilka złotych.

Wielką zaletą gąbek jest też to, że znaleźć można ich bardzo różne warianty – gąbki ostre, średnie i miękkie, a także dwustronne, które wydają się najlepszym wyborem, zwłaszcza wtedy, gdy ma się wątpliwości. Łagodną stroną można myć skórę delikatną, a ostrzejszą – szorować te obszary, które tego wymagają. Poza tym ostre gąbki świetnie poprawiają krążenie, co przyczynia się do poprawienia kolorytu skóry oraz ujędrnienia. Jest to więc przy okazji dobry sposób na cellulit.

Gąbka do kąpieli

Ważną cechą, jaką ma gąbka do mycia ciała, jest też fakt, że w przypadku, gdy jest ona nieco bardziej szorstka, usuwa z powierzchni skóry nie tylko zabrudzenia, ale też martwe komórki naskórka. To zaś korzystnie wpływa na wygląd i stan skóry, ale też po prostu daje pewność lepszej higieny. To jest cecha, która daje gąbkom wyższość nad myjkami.

Myjka do ciała

Mające często bardzo dekoracyjny wygląd i wyposażone w sznureczek myjki wabią oczy, ale nie wszyscy decydują się po nie sięgać. Myjki są bardzo delikatne, więc niektóre osoby nie czują się dobrze umyte. Jednak myjkę na pewno warto posiadać – nie tylko wtedy, gdy ma się w domu małe dziecko. Jest ona świetna do mycia ciała w tych obszarach, gdzie jest ono delikatne. Chodzi tu przede wszystkim o podmywanie miejsc intymnych – do tego celu nie powinno się stosować szorstkiej gąbki.