Czy kobiety pokochają kauczukowe lakiery do paznokci?


Lakiery / wtorek, 10 stycznia, 2023

Wypielęgnowane paznokcie są symbolem zdrowia i elegancji. Współczesne kobiety nie odmówią sobie chwili relaksu podczas zabiegu manicure w salonie kosmetycznym, z dala od obowiązków domowych. Przy odrobinie wprawy podstawowe zabiegi pielęgnacyjne paznokci można także wykonać w warunkach domowych, wystarczy tylko poznać tajniki klasycznego manicure. Chwile poświęcone na zabiegi pielęgnacyjne są źródłem wielu korzyści.

Czym jest manicure?

lakiery kauczukowe

Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym paznokci jest manicure klasyczny. Zabieg ten polega na opiłowaniu paznokci, nadaniu im odpowiedniego kształtu oraz na odsunięciu skórek za pomocą specjalnych cążków lub patyczka. Ze względu na neutralny charakter, manicure klasyczny zarezerwowany jest dla kobiet, które nie mają ochoty na bardziej wyraziste stylizacje. Odmianą klasycznego manicure jest manicure francuski, nadający dłoniom blasku i lekkości.

Propozycją dla kobiet lubiących bardziej kolorowe stylizacje jest manicure kauczukowy, zyskujący coraz większą popularność wśród klientek. Do jego przygotowania używa się specjalnych preparatów takich jak bazy kauczukowe, mających za zadanie utwardzenie i przygotowanie płytki paznokcia do wykonania fantazyjnych wzorów. 

Lakiery kauczukowe w stylizacji paznokci

Wiele kobiet pokochało manicure hybrydowy za jego trwałość oraz nieskończoną ilość kolorowych, fantazyjnych stylizacji. Jednak nie zawsze może być on wykorzystany przez kobiety borykające się z łamliwymi i kruchymi paznokciami. Z tego powodu stworzono produkty takie jak kauczukowe lakiery do paznokci.

Kolorowa baza kauczukowa to połączenie bazy hybrydowej i żelu, która posiada wiele zalet w porównaniu z bazami hybrydowymi, w tym większą:

  • elastyczność
  • gęstość
  • oszczędność czasu pracy

Kolorowe lakiery kauczukowe to preparaty, które lepiej pracują z płytką paznokcia, przez co jest ona bardziej odporna na złamanie. Lakier ten łatwiej rozprowadza się po paznokciu, nie powodując zalewania skórek i pozwala na bardziej precyzyjne konturowanie kształtu płytki.