Pyłki do paznokci – zdobienie jeszcze nigdy nie było tak łatwe!


Lakiery / środa, 15 lutego, 2023

Pyłki do paznokci to produkty od wielu lat stosowane do wykonywania różnego rodzaju zdobień. Dawniej były wykorzystywane tylko i wyłącznie przez kosmetyczki lub stylistki paznokci. Dziś cieszą się sporą popularnością również wśród kobiet, które manicure wykonują samodzielnie w domowym zaciszu. Ich aplikacja jest wyjątkowo łatwa i zajmuje dosłownie parę chwil, a dobór odpowiedniego pyłku pozwala się cieszyć zniewalającymi paznokciami przez długi czas.

Czym są pyłki do paznokci?

Pyłki do paznokci oferowane są na stronie Makear.pl w małych słoiczkach, jednak takie opakowanie pozwala na wykonanie wielu zdobień. W słoiczkach znajdują się drobne pyłki lub takie, w których widoczne są większe płatki. Dostępne są one w wielu różnych kolorach, a także z domieszką brokatu lub bez. Pyłki w zależności od grubości, koloru oraz tego, z czego zostały wykonane, pozwalają na uzyskanie na paznokciach między innymi efektu zwanego lustrem, chromem czy syrenką.

Jak stosować pyłki do paznokci?

Pyłek do paznokci zazwyczaj powinien być aplikowany na warstwę dyspersyjną (klejącą, nieprzetartą cleanerem) lakieru hybrydowego. Takie rozwiązanie gwarantuje dobrą przyczepność pyłku, możliwość jego wtarcia w konkretne miejsca na lakierze lub odpowiedniego rozprowadzenia na całej powierzchni. Po zakończonej aplikacji pyłki do paznokci pokrywa się topem, dzięki czemu zyskują one większą trwałość oraz dodatkowy blask. Niektóre rodzaje mogą być pozostawione bez aplikacji topu, jeśli chcemy zachować nieregularną strukturę, taką jak efekt piasku czy cukru.

Jakie są zalety wyboru pyłków?

Pyłki na paznokcie mają wiele zalet. Każda użytkowniczka będzie doceniać je za coś innego, jednak kilka aspektów doceni każdy. Wybór pyłków to przede wszystkim:

  • łatwa i szybka aplikacja,
  • niebanalny efekt,
  • wysoka odporność zdobienia na uszkodzenia,
  • możliwość wykonania różnorodnych stylizacji przy pomocy jednego produktu.

Warto pamiętać również o tym, że pyłki są bardzo wydajne. Mały słoiczek pozwala na wykonanie wielu zdobień i długi czas użytkowania. Tego typu produkty nie mają także określonej daty przydatności, dzięki czemu można zaopatrzyć się w wiele różnych rodzajów pyłków i stosować je w zależności od własnych potrzeb.