Zalety proszku akrylowego


Kosmetyki / niedziela, 27 sierpnia, 2023

Nie ulega wątpliwości, że każda kobieta pragnie posiadać zdrowe i lśniące paznokcie. Jednak nie zawsze przedstawicieli płci pięknej mogą pochwalić się zadbanymi oraz zjawiskowymi paznokciami. Z tego powodu panie coraz częściej zaczęły używać proszek akrylowy, który wzmacnia oraz utwardza płytkę paznokcia.

Proszek akrylowy – co to jest?

Współcześnie aryl to proszek, który w połączeniu ze specyficznym płynem utwardza się i pozwala w dowolny sposób wymodelować kształt paznokcia. Ponadto manikiurzystki zazwyczaj wykorzystują ten proszek podczas wykonywania manicure akrylowego. Należy zaznaczyć, że ten rodzaj manicure’ u polecany jest szczególnie osobom posiadającym słabe, kruche i łamliwe paznokcie. Zatem warto stosować proszek akrylowy i cieszyć się pięknymi paznokciami. Współczesny rynek oferuje proszek z akrylu w rozmaitych kolorach. Dzięki temu powstaje manicur akrylowy z oryginalnymi wzorami lub zdobieniami.

Proszek akrylowy – jego zalety

Oczywiście nowoczesny proszek akrylowy (https://makear.pl/pl/menu/proszki-akrylowe-611.html) ma wiele różnych zalet. Przede wszystkim chroni paznokcie przed szkodliwymi działaniem promieniowania ultrafioletowego i zimnem oraz nie dopuszcza do ich zapadnięcia się pod wpływem działania chemii domowej. Ta zaleta jest szczególnie istotna w przypadku pielęgnacji kobiecych paznokci. Poza tym proszek ten wyróżnia się porowatą strukturą, która umożliwia paznokciami oddychać, co jest ważne dla ich zdrowia oraz wzrostu. Inne zalety proszku akrylowego to:

  • szeroka gama kolorystyczna dostępna w sklepach stacjonarnych i internetowych, tym samym manicurzystka wykonuje przeróżne zdobienia na paznokciach.
  • wysoka odporność na łamliwość i rozwarstwienie.
  • tworzy równomierną powierzchnię bez żadnych nierówności oraz pęcherzy w przeciwieństwie do produktów helowych.
  • przy cienkiej aplikacji wygląda na paznokciach bardzo naturalnie i nowocześnie. 
  • łatwość korygowania w sytuacji nałożenia zbyt dużej jego ilości na paznokciach.
  • łatwa oraz szybka aplikacja,
  • trwałość manicuru z proszkiem akrylowym wynosi nawet cztery tygodnie.