Jak kupować szampony bez SLS?


Kosmetyki / czwartek, 12 kwietnia, 2018

Osoby podążające za trendami dotyczącymi dbania o własny wygląd wiedzą już o tym, że nie powinno się korzystać z kosmetyków bogatych w SLS. Zawsze lepszy będzie od nich chociażby ekologiczny szampon bez SLS, który nie podrażni skóry głowy, a jedynie delikatnie oczyści włosy. Gdzie można go jednak kupić i jak go wybrać, by przypadkiem ponownie nie sięgnąć po agresywnie działający produkt?

nawilżający szampon eko do włosów

Wybór sklepu

Wbrew pozorom nawet w zwykłych, sieciowych drogeriach oraz częściej można dostać naturalne preparaty kosmetyczne. Umieszczane są one na specjalnych działach z produktami „eko” lub artykułami o ziołowym składzie. Podobne kosmetyki występują w aptekach oraz specjalistycznych sklepach internetowych. Zakupy robione w tych miejscach na pewno będą bezpieczne dla zdrowia.

Przegląd składów

Aby jednak nie dać się oszukać, zawsze trzeba sprawdzić, z czego tak naprawdę składają się poszczególne kosmetyki. Naturalne szampony bez SLS będą mieć krótki i prosty skład, w którym pojawi się maksymalnie kilka substancji. Tworzący je producenci zazwyczaj chcą też chwalić się tym, iż ich preparaty nie zawierają sztucznych detergentów, dlatego umieszczają takie informacje z przodu opakowań kosmetyków. Nie sposób ich nie zauważyć.