Najlepsze bazy pod cienie


Kosmetyki / niedziela, 26 sierpnia, 2018

Dobra baza pod cienie to przede wszystkim lepsza trwałość cieni do powiek, a więc makijażu oczu – kluczowego elementu praktycznie każdego mocnego looku. O ile w makijażu dziennym, kosmetyk ten często pomijany jest przez kobiety, o tyle w makijażu wieczorowym, przy mocnym smokey eye lub przy użyciu cieni błyszczących i brokatowych – baza pod cienie powinna być koniecznością.

Właściwości dobrej bazy pod cienie

Każda dobra baza pod cienie powinna spełniać kilka warunków. Przede wszystkim odpowiedni kolor lub wręcz przeciwnie – jego brak (bazy transparentne). Baza, która posiada widoczne krycie sprawdzi się w przypadku borykania się z licznymi żyłkami lub zasinieniami na powiece. Oprócz przedłużenia trwałości makijażu, zakamufluje i ujednolici koloryt na powiekach. Bazy transparentne to dobry wybór w przypadku osób, które nie potrzebują dodatkowego krycia. Kremowa formuła powinna zapewnić łatwą aplikację, natomiast lekka konsystencja nie obciąży dodatkowo delikatnej skóry na powiekach. Cechą bardzo istotną w przypadku baz pod cienie jest ich zastyganie, przez co stają się długotrwałe, a tym samym makijaż oczu z pewnością przetrwa cały dzień.

Baza pod cienie od cocolita.pl

Podstawa makijażu oczu

Wybór bazy pod cienie jest kluczowym elementem w mocniejszym makijażu oczu. To ona warunkuje wygląd cieni i ich trwałość. Z reguły jest produktem bardzo wydajnym, dlatego w tym wypadku bardziej sprawdzi się zasada jakość, a nie ilość.