Jak dbać o dłonie?


Zabiegi pielęgnacyjne / niedziela, 2 września, 2018

Dłonie są narażone na wiele czynników, które mogą je niszczyć i podrażniać. Zmywanie naczyń, kontakt ze środkami czystości, detergentami, mydłem czy kurzem podczas sprzątania, może powodować, że dłonie będą szorstkie. Jak o nie dbać, aby były odpowiednio nawilżone i wyglądały na zadbane?

Najważniejsze zasady

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale dłonie nie lubią zbyt zimnej, ani zbyt ciepłej wody, dlatego warto myć je wyłącznie letnią wodą. Jeżeli chodzi o mydła, warto wybierać te naturalne, które mają dobry skład i nie są perfumowane. Po każdym myciu dłoni, trzeba odpowiednio je nawilżyć używając kremu. Raz na tydzień można wykonać również peeling dłoni, jeżeli są wyjątkowo szorstkie. Od czasu do czasu warto wybrać się również na manicure Warszawa, wycięte skórki oraz ładny kolor na paznokciach z pewnością sprawi, że dłonie będą wyglądać dużo atrakcyjniej.

Manicure nie tylko dla kobiet

Chociaż niektórzy twierdzą, że chodzenie do kosmetyczki jest zarezerwowane wyłącznie dla kobiet, mężczyźni także powinni raz na jakiś czas skorzystać z takiej usługi. Manicure paznokci w Warszawie oferuje wiele salonów, w dzisiejszych czasach nie jest to nic nadzwyczajnego, że mężczyzna korzysta z takich zabiegów. Dłonie to wizytówka, dlatego warto o nie dbać niezależnie od płci czy wieku.
W sieci można znaleźć również wiele domowych sposobów na pielęgnację dłoni, także jak ktoś nie chce lub wstydzi się wizyty u kosmetyczki, można skorzystać z porad z internetu.