Jak kupować tanie kosmetyki?


Kosmetyki / czwartek, 11 października, 2018

Za dobrej jakości kosmetyki czy też produkty, które obecnie są modne, trzeba sporo zapłacić. Jeśli kupuje się je sporadycznie, nie jest to duży problem i można sobie na większy wydatek pozwolić, jednak jeśli zużywa się dany produkt w dużych ilościach, trzeba szukać oszczędności. Jest na to kilka sposobów.

kosmetykiCzekanie na promocje

Dobrą sytuacją jest fakt, że ostra konkurencja między drogeriami powoduje, że obecnie niemal każda drogeria ma dla swych klientów cykliczne promocje. Ponadto można liczyć na przeceny produktów poza promocjami, warto więc często zaglądać do takich sklepów czy sprawdzać ofertę online. Dobrze będzie przy tym kupować produkty na zapas, pamiętając jednak, by sprawdzić ich datę ważności. Miło będzie mieć w zapasie szampon czy balsam do ciała i nie trzeba będzie przepłacać, płacąc za niego regularną cenę.

Zakupy w sieci

Kupowanie w internecie prawie zawsze jest sposobem na znaczne oszczędności i nie inaczej jest w przypadku kosmetyków. Nieraz nawet można je znaleźć o połowę tańsze, co sprawia, że ich zakup jest bardzo opłacalny nawet gdy doliczy się koszty przesyłki.

Szukanie zamienników

Niektórych kosztownych produktów nie da się zastąpić, jednak inne z powodzeniem mogą być zastąpione dużo tańszymi produktami. Kto powiedział, że imponujące rzęsy może wyczarować tylko tusz Diora czy Chanel? Warto przetestować różne marki, bo często wśród kosmetyków za kilkanaście złotych można znaleźć prawdziwe perełki, dużo lepsze od produktów z najwyższej półki. Dotyczy to wszelkich kosmetyków, zarówno do makijażu, jak i pielęgnacji.