Kosmetyki do długich włosów – jakie wybrać?


Akcesoria / czwartek, 18 października, 2018

W drogeriach i sklepach kosmetycznych dostępny jest szeroki wybór różnych kosmetyków do włosów. Niestety, niektóre kobiety nie wiedzą jak wybrać odpowiednie środki do pielęgnacji swoich włosów.

Dobór kosmetyków do typu włosów

wszystko do włosówBardzo często wszystko do włosów podzielone jest na kosmetyki dla włosów suchych, rozdwajających się, przetłuszczających lub zniszczonych. Dlatego przed doborem szamponu, odżywek i ewentualnie innych kosmetyków warto sprawdzić ich typ. Jeśli ciężko jest określić dokładny typ włosów, najlepiej sięgnąć po uniwersalną odżywkę pielęgnującą włosy. Szeroki wybór odżywek i szamponów pozwala również na dobór spersonalizowanych kosmetyków w przypadku osób, które używają farb. Odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów nie tylko odżywią komórki włosa, które często są zniszczone przez farbę, ale również sprawiają, że kolor staje się żywszy i bardziej naturalny.

Maska do włosów – kiedy po nią sięgnąć?

Maski do włosów są kosmetykami dużo rzadziej używanymi niż odżywki i szampony. Mimo wszystko warto z nich korzystać ze względu na to, jak intensywnie odżywiają włosy. Wystarczy nałożyć je po każdym umyciu i przez kilkanaście minut trzymać pod ręcznikiem lub specjalnym czepkiem. Maski skutecznie odżywiają mocno zniszczone włosy, a ich działanie jest intensywniejsze niż w przypadku odżywek. Dlatego warto z nich korzystać, kiedy posiada się szczególnie zniszczone włosy, na przykład przez wielokrotne farbowanie. Pomogą one znacząco poprawić kondycję fryzury, a także zapobiec łamaniu się i rozdwajaniu końcówek.