Na co pomoże krem pod oczy?


Kosmetyki / wtorek, 1 stycznia, 2019

W każdej damskiej kosmetyczce znajdzie się krem pod oczy. To przecież jasne, że tego wrażliwego rejonu twarzy nie można pielęgnować zwykłym kremem. Trzeba mieć kosmetyk do zadań specjalnych. Na jakie problemy pomoże krem pod oczy?

Kremy pod oczy na zasinienia i opuchnięcia

Wiele kobiet ma problem z sińcami pod oczami. Wyglądają nieestetycznie i dodają lat. Cała twarz wydaje się przez nie bardzo zmęczona. Czasami przyczyną ich powstawania faktycznie może być niewyspanie. Pomogą na nie kremy stosowane pod oczy, które bardzo często mają w składzie wyciąg z arniki.

 

Kremy pod oczy jako szybkie ukojenie

Można stosować je także żeby uzyskać efekt natychmiastowej ulgi. Wiele kremów ma w swojej formule wyciąg ze świetlika lekarskiego, rumianku, aloesu, czy herbaty. Mają one na celu usunięcie objawów zmęczenia, pieczenia oraz podrażnienia. Często poleca się je osobom, które dużo czasu spędzają przed ekranem komputera.

 

Kremy pod oczy na zmarszczki

Istnieją dwa rodzaje kremów pod oczy na zmarszczki. Jedne, wypełniają powstałe już kurze łapki, a inne – mają zapobiec ich powstawaniu. Według niektórych źródeł, te drugie warto zacząć stosować po skończeniu 30 roku życia. Są też teorie, że powinno się zacząć je stosować dużo wcześniej. Niezależnie od tego, kiedy zacznie się używać tego rodzaju kremów pod oczy, mają one za zadanie sprawić by skóra wyglądała lepiej, a cała twarz młodziej. Skuteczne kremy przeciwzmarszczkowe, mogą odjąć użytkowniczce nawet kilka lat. Trzeba jednak pamiętać, że należy korzystać z nich regularnie.