Jakie funkcje pełnią najlepsze balsamy do ust?


Kosmetyki / sobota, 5 stycznia, 2019

Balsam do ust w damskiej torebce jest odpowiednikiem śrubokręta trzymanego w samochodowym schowku. To narzędzie wielofunkcyjne. Po prostu do wszystkiego. Jakie funkcje powinien pełnić balsam do ust, aby zaliczyć go w poczet najlepszych?

Nawilżanie

Najlepsze balsamy do ust wyprodukowane są na bazie naturalnych składników, takich jak olej migdałowy, masło shea, masło kakaowe, czy wosk pszczeli. Stosowanie ich jest bezpieczne dla zdrowia, bo w przeciwieństwie do środków chemicznych – naturalne produkty nie wywołują alergii. Substancje te są fantastyczne w nawilżaniu skóry. Stosuje się je w lotionach i masłach do ciała. Dlaczego, więc nie miałyby być dobre dla naszych ust?

 

Ochrona

Najlepsze balsamy do ust muszą je chronić. W gruncie rzeczy, taka jest idea ich stosowania. Tworzą one na skórze ochronną powłokę – okluzję. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed nadmierną utratą wody. Równocześnie, musi ona pozwalać na oddychanie skóry znajdującej się pod warstwą kosmetyku. Tworzenie okluzji jest szczególnie ważne przy jesiennej i zimowej aurze.

 

Smak

Ważne żeby kosmetyk do ust miał przyjemny smak. Nawet najbogatszy skład nie przekona do używania go tak dobrze, jak pyszny smak. Tylko on zapewnia, że każda aplikacja nie jest zwykłą czynnością a prawdziwym doznaniem. Warto jednak zwrócić uwagę na to skąd ten smak pochodzi. Najlepsze balsamy do ust nie mają sztucznych dodatków smakowych. Zawdzięczają go naturalnym substancjom takim jak masło kakaowe. Dobre balsamy nie powinny mieć też sztucznych substancji barwiących usta.