Szczoteczka soniczna – Za i przeciw


Akcesoria / niedziela, 24 marca, 2019

Szczoteczka soniczna do twarzy to urządzenie bez którego wiele z nas nie wyobraża sobie już codziennej pielęgnacji. Rewelacyjne efekty a przy tym duża wygoda i oszczędność czasu sprawiły, ze na rynku znajdziemy wiele jej odmian.

Szczoteczka soniczna do twarzy – fenomen na rynku

Według producentów, ta niepozorna szczoteczka soniczna do twarzy jest nawet sześć razy bardziej skuteczna w oczyszczaniu skóry w porównaniu do tradycyjnego mycia twarzy dłońmi. Te niezwykłe właściwości urządzenia wynikają z faktu zastosowania w nich technologii sonicznej, dzięki której szczoteczka wykonuje nawet do 300 ruchów oscylacyjnych na sekundę, i to właśnie dlatego tak skutecznie usuwa ze skóry resztki makijażu, zanieczyszczenia, sebum, a do tego głęboko oczyszcza pory i pobudza skórę do odnowy.

Dla kogo szczoteczka soniczna do twarzy?

Tak naprawdę nie ma przeciwwskazań co do stosowania szczoteczki sonicznej. Producenci oferują nam wiele różnych modeli, które przeznaczone są nawet dla osób, które mają bardzo wrażliwą, naczynkową skórę. Tak więc nie musimy się obawiać tego urządzenia.

Ewentualne przeciwwskazania

Wśród najczęściej wymienianych przeciwwskazań do stosowania szczoteczki sonicznej wymienia się np. egzemy skórne, alergie, świąd czy łojotokowe zapalenie skóry czy zapalenie mieszków włosowych. Podczas pierwszych użyć szczoteczki, skóra może być bardziej wrażliwa niż zwykle, jednak jest to naturalna reakcja przyzwyczajania się skóry do działania mechanicznego szczoteczki. Nie zaleca się stosowania szczoteczki u osób z aktywnym trądzikiem, ponieważ może nasilić dolegliwości.