Jak wybrać najlepszą szczotkę do włosów?


Akcesoria / poniedziałek, 2 marca, 2020

Każda kobieta, która stara się możliwie najlepiej pielęgnować swoje włosy poprzez kupowanie do nich odpowiednich odżywek, czy też szamponów, popełnia jeden bardzo poważny błąd. Nie przywiązuje dostatecznie dużej uwagi do tego, jaki konkretnie model i typ szczotki do włosów posiada. A przecież to właśnie ten niepozorny dodatek do pielęgnacji włosów ma ogromne znaczenie dla ich jakości i kondycji. Jakimi więc cechami powinna się charakteryzować dobra szczotka do włosów? Na co powinno się zwracać uwagę podczas dokonywania jej wyboru i zakupu?

Najważniejsza sprawa związana z wyborem szczotki do włosów

Zanim przejdzie się do wyboru konkretnego typu szczotki, czy też rodzaju jej włosia, a nawet kształtu, warto najpierw poznać sprawy wpływające na wybór konkretnego modelu w największym stopniu. Nie chodzi tu oczywiście o gust, styl, czy też posiadany budżet. Najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego rodzaju szczotki jest typ posiadanych włosów, a także to, czy dana szczotka będzie używana jedynie do rozczesywania włosów, czy też do ich modelowania.

Pneumatyczna szczotka do włosów

Jest to model zdecydowanie najbardziej uniwersalny, który sprawdzi się w większości codziennych zastosowań. Idealnie nadaje się zarówno do rozczesywania, wygładzania, jak i dodawania objętości. Świetnie sprawdzi się jednakowo do włosów falowanych, prostych oraz długich, a także średniej długości. Jest to również model, który całkiem dobrze poradzi sobie przy prostowaniu kręconych włosów.

Okrągła szczotka

Jest to model wykorzystywany przede wszystkim do modelowania włosów. I choć poprawne używanie tej szczotki wymaga nieco wprawy, to gdy tylko się jej nabierze, efekty potrafią być naprawdę spektakularne. Ważne jest jednak to, jaki obwód szczotki się zastosuje. Modele szersze pozwolą dodać włosom objętości, z łatwością je podkręcić lub także wyprostować. Jeśli jednak zastosuje się model nieco węższy, to możliwe będzie podniesienie włosów u nasady, a także stworzenie fal i zakręcenie loków. Szczotki tego typu poleca się tym kobietom, które posiadają wyraźnie dłuższe włosy – trena.pl/334-szczotki-do-wlosow.