Jakie korzyści może przynosić wykorzystywanie rollerów do twarzy?


Uncategorized / czwartek, 18 czerwca, 2020

Realizowanie regularnej pielęgnacji skóry twarzy oraz szyi z wykorzystaniem rollerów jest w stanie przynieść wiele korzyści. Generalnie masaże pozwalają zapewnić poprawę funkcjonowania mięśni twarzy, ale również poprawienie funkcjonowanie procesów zachodzących w skórze. Decydować można się na korzystanie z różnych typów rollerów, które mogą być nieco inaczej użytkowane.

Jaki roller wybrać?


Poszczególne rollery wykonywane są z różnych kamieni, które przekładają się na właściwości wałka do twarzy. Zanim podejmie się decyzję o tym, który roller wybrać, warto jest określić jakie cechy powinien posiadać wałek. Jeśli szuka się wałka, który może zapewnić silniejszy masaż, czy dłużej będzie utrzymywał chłód, wówczas można zdecydować się na roller kwarcowy.
https://sklep.bellita.waw.pl/pl/p/Botano-Roller-Kwarcowy-rozowy-walek-do-masazu-twarzy/1156
Jednym z atutów rollerów kwarcowych jest to, że są w stanie dłużej utrzymywać zimno w stosunku do innych typów rollerów. Jednocześnie są cięższe, co pozwala realizować bardziej intensywne masaże. Jeszcze niższe temperatury można również uzyskać po włożeniu rollera kwarcowego do lodówki i wyjęcie go dopiero do wykonania masażu.

Co daje regularne używanie rollerów?


Jeśli regularnie korzysta się z rollerów można:

  • zwiększyć skuteczność dostarczania substancji aktywnych do skóry,
  • poprawić funkcjonowanie skóry,
  • poprawić wygląd skóry.
    Dużo większe efekty można uzyskać, gdy regularnie realizuje się masaże rollerem, czyli masaż twarzy wykonywany jest codziennie.