Jak dbać o tłustą skórę?


Kosmetyki / sobota, 18 lipca, 2020

Błyszczący nos, świecące czoło, czy tłusta broda to nie tylko problem nastolatków. Bardzo często dorosłe kobiety również borykają się z trądzikową cerą, która nie jest łatwa w pielęgnacji. Jak dbać o problematyczna cerę?

Nie tylko wady

polny-warkocz-esencja-kojaca

To, że cera tłusta jest bardzo kłopotliwa wie każda z kobiet, która musi mierzyć się z jej pielęgnacją. Cienka warstwa łoju, która pokrywa skórę sprawia, że jest widoczna z daleka.

Warto jednak wiedzieć, że tłusta cera również ma kilka zalet. Jest odporna na mróz i wiatr, dobrze toleruje mydło i wodę, oraz dłużej nie widać na niej zmarszczek, a w późniejszym wieku nie wysusza się.

Jak zatroszczyć się o tłustą cerę?

Najważniejszym elementem troski o tłusta cerę jest prawidłowe oczyszczanie. Bardzo dobrze sprawdzają się kosmetyki naturalne polny warkocz, które nie zawierają syntetycznych barwników, parabenów, czy sztucznych kompozycji zapachowych.

Raz w tygodniu warto wykonać peeling, który mechanicznie usunie resztki martwego naskórka. Zaniedbanie tego zabiegu może doprowadzić do zablokowania porów przez martwy naskórek, co doprowadzi do powstania zaskórników, które mogą przekształcić się w ropne wykwity.

Kolejnym krokiem jest nałożenie odpowiedniego kremu. Dla cery tłustej, trądzikowej zalecane jest korzystanie z naturalnych kosmetyków, które nie zawierają syntetycznych barwników, konserwantów, czy sztucznych kompozycji zapachowych. Polny warkocz mazidło konopne wolne jest również od parabenów, które są rodzajem estrów przeznaczonych do konserwacji kosmetyków.

Kosmetyki naturalne, które nie tylko dbają o naszą cerę, ale również o środowisko to szansa na utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Błyszczące czoło jest zmorą wielu kobiet, nie jest to również cecha, która łatwo zamaskować makijażem. Polny warkocz kosmetyki pomagają zachować równowagę skóry, dzięki czemu przez cały dzień nie będzie ona błyszcząca.