Sposoby na piękne włosy przy codziennym używaniu prostownicy


Kosmetyki / poniedziałek, 2 listopada, 2020

Wszyscy wiemy, że wysoka temperatura niszczy włosy, sprawia że są one bardziej łamliwe, zaczynają się rozdwajać i puszyć. Mimo wszystko większość kobiet korzysta z urządzeń wykorzystujących wysokie temperatury, takie jak lokówka czy prostownica. Często urządzenia te idą w ruch każdego dnia! Wykonując taką stylizację przez miesiące, czy nawet lata można się spodziewać, że włosy będą w fatalnej kondycji. Można jednak tego uniknąć, stosując kosmetyki zapewniające termoochronę włosów.

Prosty sposób na ochronę

Jednym z najprostszych sposobów na chronienie włosów przed wysoką temperaturą jest używanie prostownicy i lokówki na idealnie suche włosy. Bardzo proste, a jednak w pośpiechu zasada ta często jest pomijana, przez co włosy są palone i zupełnie niszczone. Przysłowie „gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy” odnosi się również do włosów! Zadbajmy o to, by przed przystąpieniem do stylizacji włosy były naprawdę suche – również gdy stosujemy specjalną mgiełkę do włosów, poczekajmy aż wyschnie.

Kosmetyki, które pomogą w walce z zniszczeniami

Na rynku jest tysiące kosmetyków, które wspierają kobiety w odpowiedniej pielęgnacji włosów. Termoochrona włosów powinna polegać przede wszystkim na zastosowaniu specjalnej mgiełki, która stworzy barierę między włosem a ciepłem prostownicy. Wybierając taką mgiełkę zwróćmy uwagę na skład, dobrze by było, gdyby nie zawierała ona alkoholu. Wspomóc możemy się również olejkami. W ten sposób zadbamy o włosy dwuetapowo: najpierw olejek pielęgnujący, później mgiełka z silikonem tworzącym barierę. Termoochrona włosów to również użytkowanie specjalistycznego sprzętu do stylizacji. Niektóre prostownice czy lokówki w ogóle nie powinny być dopuszczone na rynek sprzedaży. Zwracajmy uwagę, czy płytki w prostownicy są idealnie gładkie, by nie ciągnęły włosów. Super, gdy urządzenie ma dodatkową funkcję jonizacji. Również przy wyborze suszarki warto zwrócić uwagę na taką, która ma funkcję dmuchania zimnym powietrzem. Tak naprawdę ochrona włosów przed wysokimi temperaturami nie jest skomplikowana, wystarczy dobry sprzęt i zainwestowanie w kosmetyki z dobrym składem, by włosy były piękne nawet mimo codziennemu poddawaniu ich niszczącemu działaniu wysokich temperatur, więcej na Trena.pl.