Etui na pędzle czy organizer?


Kosmetyki / piątek, 6 listopada, 2020

Maniaczki makijażu chętnie przeglądają sklepy w poszukiwaniu idealnych kosmetyków, a także akcesoriów czy gadżetów makijażowych. Wybór, zarówno w drogeriach internetowych, jak i stacjonarnych jest bardzo duży.

Akcesoria dla początkującej wizażystki

Kobiety doskonale wiedzą, że idealny makijaż nie jest tylko zasługą kosmetyków kolorowych, ale także akcesoriów. Dobrej jakości pędzle to często klucz do sukcesu. Wystarczy spojrzeć na światowej sławy wizażystki. One nie aplikują kosmetyków przypadkowymi pędzlami, dostępnymi na promocji w pobliskiej drogerii.

Warto jednak pamiętać, że jakość pędzli do makijażu, gąbek czy innych, nie zależy tylko od wysokiej ceny. Jest wiele marek oferujących świetnej jakości pędzle. Jednak, aby i one dobrze służyły, należy o nie odpowiednio dbać.

Jak dbać o akcesoria do makijażu?

W przypadku pędzli, bez znaczenia jakiej są marki i ile kosztowały – wystarczy regularnie myć i przechowywać w suchym miejscu. Słowo „myć” nie oznacza tu – wrzucenie do pralki czy zmywarki na delikatny program, a następnie wysuszyć suszarką do włosów lub ułożyć na gorącym kaloryferze. Żadne włosie, nawet to najdroższe i najlepszej jakości nie zniesie.

Prawidłowe mycie i suszenie pędzli odbywa się w zupełnie inny sposób. Pędzle myje się pod bieżącą, lekko ciepłą wodą i oczyszcza delikatnie przy użyciu naturalnego mydła lub płynu. Następnie mokre pędzle układa się na ręczniku do samoistnego wyschnięcia.
Po zabiegu czyste pędzle należy ułożyć w specjalnym do tego etui na pędzle do makijażu, które ochroni je przed kurzem i innymi mechanicznymi uszkodzeniami.