Olejki eteryczne i ich zastosowanie


Kosmetyki, Perfumy / piątek, 13 listopada, 2020

Okazuje się, że niepozorne olejki eteryczne, które kosztują od kilku do kilkunastu złotych, mają wiele różnorakich zastosowań. Kilka kropel można dodać do kąpieli, do odświeżacza powietrza i do urządzeń, które to powietrze nawilżają. Doskonale sprawdzą się jako dodatek do prania – przedłużą jego świeży zapach. Oczywiście wszelakie olejki są też szeroko stosowane jako podstawowy element w aromaterapii.

Eteryczne olejki – jak je stosować?

Najpopularniejszy sposób to używanie kominka do aromaterapii, który każdy może posiadać w swoim mieszkaniu. Górną część kominka napełnia się ulubionym olejkiem, a w dolnej umieszcza się świeczkę, która działa jako podgrzewacz i ociepla olejek. W ten sposób jego zapach unosi się po pomieszczeniach.

Jeżeli ma się w posiadaniu nawilżacz powietrza, to również można użyć olejku eterycznego. Kilka jego kropel specyfiku nalewamy do zbiornika z wodą i umieszczamy w maszynie. Nawilżacz uwalnia mgiełkę, która ma w sobie rozcieńczony olejek, dzięki temu ułatwia jego wdychanie, a zapach nie atakuje tak mocno, jak w przypadku kominka.

Olejek eteryczny – gdzie go kupić?

Wbrew pozorom z olejkami eterycznymi możemy się spotkać w wielu miejscach. Nawet większe drogerie internetowe często mają różne olejki eteryczne w swojej ofercie. Jeśli szukamy bardziej nietypowych produktów, wówczas warto poszukać również w sklepach zielarskich, sklepach bio czy w aptekach. Warto udać się do takich miejsc, ponieważ ludzie tam sprzedający zazwyczaj znają się na swoim fachu i pomogą w wyborze odpowiedniego olejku, wysłuchają naszych preferencji i udzielą porady.