Antyperspirant – produkt niezbędny każdemu człowiekowi


Kosmetyki, Perfumy / wtorek, 12 stycznia, 2021

Pocenie się jest zupełnie naturalnym, a nawet pożądanym z punktu widzenia funkcjonowania organizmu zjawiskiem, gdyż ochładza skórę gdy temperatura jest zbyt wysoka, a także wraz z potem wydalane są toksyny. Jednocześnie jednak jest to zjawisko mało przyjemne dla człowieka, gdyż uczucie wilgoci, zwłaszcza pod pachami, a także szybko pojawiający się niemiły zapach, wprawiają w duże zażenowanie i sprawiają dyskomfort. Konieczne jest zatem używanie antyperspirantu, w dodatku dobrego.

Jak dobrać antyperspirant?

Na rynku znaleźć można wiele tego rodzaju preparatów, w różnych formach. Dostępne są spraye, kulki, sztyfty, żele, a nawet kremy. Ostatnio pojawiły się też naturalne antyperspiranty w proszku. Można zatem dobrać produkt do swoich potrzeb. Wiele osób chętnie sięga po tzw. kulki czy sztyfty, zwłaszcza że mają one atrakcyjne, wygodne opakowania, są wydajne, a także przepięknie pachną. Nie da się jednak ukryć, że możliwości stosowania takich produktów są ograniczone, gdyż da się je nakładać tylko pod pachami. Spraye mają nad nimi w tym kontekście przewagę, gdyż wygodnie można nimi spryskać nie tylko pachy, ale też brzuch czy plecy – te okolice, które pocą się również, na przykład latem.

Co, kiedy nic nie działa?

Wydaje się, że skoro na rynku jest tak wiele produktów ograniczających pocenie, łatwo wybrać odpowiedni dla siebie, a przy tym w pełni skuteczny. Nie zawsze jednak tak jest. Nie brakuje osób, które mają problem z nadmiernym poceniem, czy to przy wysokiej temperaturze, czy, częściej, z powodu stresu, przez co mogą narzekać na wilgotne pachy i plamy na ubraniach przez cały rok.

W przypadku, gdy nic nie działa, warto przede wszystkim upewnić się, że nie wybrało się dezodorantu. Wbrew pozorom, łatwo można się pomylić, gdyż opakowania dezodorantów i antyperspirantów są podobne, znajdują się one blisko siebie na sklepowych półkach, a przy tym wiele osób nie wie, jaka jest ich różnica i stosuje te dwie nazwy wymiennie. Tymczasem dezodorant nie ogranicza pocenia, jego zadaniem jest jedynie nadawanie zapachu.