Nowoczesne produkty do stylizacji paznokci


Kosmetyki / wtorek, 19 stycznia, 2021

Kobiety, które samodzielnie dbają o swoje paznokcie, chętnie korzystają z wszelkich nowinek kosmetycznych, mających wpływ na ułatwienie ich pracy i jakość używanych przez nie produktów.
Wśród produktów służących do stylizacji paznokci to akrylożele i formy do akrylozelu pozwalają w szybszy i łatwiejszy sposób wymodelować i przedłużyć paznokcie tak, by nadać im wybrany przez siebie kształt.

Akrylożele

Jest to produkt, który jest twardszy niż żel i bardziej elastyczny niż akryl. Jego odpowiednia gęstość sprawia, że łatwiej się go rozprowadza po formie lub płytce paznokcia, w zależności od metody przedłużania. Do minimum zostało ograniczone uczucie pieczenia, które większość kobiet odczuwała przy utwardzaniu w lampie. Akrylożele dostępne są w wygodnych odkręcanych słoiczkach, ułatwiających wydobywanie z nich produktu.
Na przedłużony tym materiałem paznokieć można nałożyć lakier hybrydowy lub żelowy. Można też użyć akrylożelu w odpowiednim białym albo różowym kryjącym kolorze, który nie wymaga zastosowania innego lakieru tylko warstwy topu dla ochrony.

Formy do akrylozelu

Dostępne są w kilku rozmiarach po to, by dopasować je do naturalnego kształtu paznokcia. Wykorzystuje się je wielokrotnie, a ich stosowanie jest dość proste i przyspiesza przedłużanie paznokci.
Dual formy do paznokci pokryć należy od jej wewnętrznej strony warstwą akrylożelu. Następnie każdy palec utwardza się wraz z formą w lampie. Po czym należy delikatnie zdjąć formę, a paznokieć spiłować, by nadać mu określony kształt.