Jak przedłużyć paznokcie hybrydą w domu?


Kosmetyki / wtorek, 25 maja, 2021

Piękne i długie paznokcie stanowią obecnie wizytówkę każdej dbającej o siebie kobiety. Z uwagi na to, że nie każda ma możliwość posiadania naturalnie długich paznokci coraz większą popularnością cieszą się zabiegi przedłużania paznokci wykonywane zarówno w profesjonalnych gabinetach jak i samodzielnie w domu. Warto wiedzieć co trzeba posiadać aby samodzielnie przedłużyć paznokcie w domu oraz w jaki sposób wykonać to profesjonalnie.

Jak przedłużyć paznokcie w domu?

Paznokcie można przedłużyć za pomocą tipsów oraz posługując się specjalnie przygotowaną formą. Przedłużanie na tipsie sprawdzi się doskonale podczas pierwszych prób przedłużania paznokci. Po dobraniu odpowiedniego rozmiaru tipsów do kształtu i rozmiaru każdego paznokcia należy je odpowiednio przytwierdzić do wolnego brzegu paznokcia. Przedłużanie za pomocą formy (czyli szablonów jednorazowego użytku) przykleja się do wolnego brzegu paznokcia a następnie na jej podstawie należy zbudować szkielet paznokcia. Wybór sposobu przedłużania jest kwestią indywidualną i zależy od własnych preferencji oraz upodobań.

przedłużanie paznokcji

Przedłużanie paznokci hybrydą – krok po kroku

Wiele kobiet zastanawia się jak przedłużyć paznokcie hybrydą samodzielnie w domu. Zadanie to jest proste do wykonania i poza standardowym zestawem do wykonywania manicure hybrydowego wystarczy wyposażyć się w formę do przedłużania paznokci. Do najważniejszych czynności zaliczyć należy:

– odtłuszczenie płytki paznokcia, zaaplikowanie prmiera oraz przygotowanie skórek do dalszej stylizacji,

– umieszczenie formy dopasowanej do paznokcia oraz nałożenie cienkiej warstwy bazy budującej,

– utwardzenie paznokci w lampie oraz nałożenie kolejnej warstwy bazy oraz kolejne utwardzenie,

– po utwardzeniu należy zdjąć delikatnie szablon oraz ponownie utwardzić powstały paznokieć.

Kolejne etapy wykonuje się identycznie jak w przypadku standardowego manicure hybrydowego. Płytkę należy odtłuścić oraz wypiłować a następnie zastosować ulubiony lakier oraz wykończyć topem.