Kolczyki do języka, jak wybrać ten idealny?


Uncategorized / środa, 12 maja, 2021

Kolczyki do języka to bez wątpienia ozdoby, które przykuwają uwagę Jednak warto pamiętać o tym, że należy je odpowiednio wybrać. Kolczyk do języka, aby rzeczywiście był ozdobą, która nie zrobi nam krzywdy powinien spełniać wszelkie cechy, które pozwolą na bezproblemowe noszenie go. Tym bardziej że mamy możliwość doboru tego idealnego, bo na rynku znajduje się wiele modeli, które możemy dobierać wedle indywidualnych cech, a także własnego gustu. 

Jak więc wybrać ten najlepszy? 

Przede wszystkim musimy dokładnie sprawdzić, czy wybrany przez nas kolczyk jest hipoalergiczny. Materiał, z jakiego wykonuje się kolczyki do języka i najlepiej się sprawdza to stal chirurgiczna. Wiele osób decyduje się także na modele wykonane ze srebra i złota, jednak musimy pamiętać, że sprawdzą się tylko wtedy, kiedy mamy pewność, że nie jesteśmy uczuleni na żaden z tych materiałów. Dość neutralna jest także platyna i na nią również możemy się bez oporów zdecydować. Więcej informacji zasięgnąć można na tej stronie.

Wielkość kolczyków do języka 

Należy wziąć pod uwagę fakt, że język jest początkowo dość opuchnięty. Kiedy więc nie wiemy, jaki rozmiar kolczyka będzie odpowiedni to warto zdecydować się na najdłuższy jak to tylko możliwe. Zbyt ciasto zapięty bowiem może sprawić nam ból i dyskomfort, szczególnie na początku. Warto także wybierać te kolczyki, które sprawdzają się najlepiej u większości, a mianowicie, zdecydować się na kolczyk typu sztanga. Ten z całą pewnością będzie nie tylko wyglądał świetnie, ale także da nam komfort noszenia i wygodę, co jest najważniejsze.