Serum z witaminą C – dlaczego warto mieć ten kosmetyk?


Zabiegi pielęgnacyjne / środa, 30 czerwca, 2021

Witamina C w pielęgnacji skóry znana jest od stuleci. Mogą bezpiecznie stosować ją osoby w różnym wieku, jednak dla kogo serum z witaminą C będzie najlepsze? Jak działa witamina C? Jak stosować serum z Witaminą C na skórę twarzy? 

Serum z witaminą C – dla kogo?

Mimo powszechnie panującej opinii o tym, że serum z witaminą C przeznaczone jest tylko dla cer dojrzałych, jest to dość duże nadużycie. Serum z witaminą C przyniesie dużo korzyści osobom:

  • z cerą trądzikową,
  • z cerą dojrzałą,
  • z cerą wrażliwą.

Jak działa serum z witaminą C?

Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który zwalcza wolne rodniki. Zapobiega uleganiu zniszczeniu włóknom kolagenowym oraz wspomaga syntezę tego białka. Dzięki tym właściwościom zostaje opóźniony proces starzenia się skóry i powstawanie zmarszczek. 

Serum różni się tym od kremu, że jego formuła zawiera bardziej skondensowaną formę składników aktywnych. 

Działanie serum z witaminą C:

  • rozjaśnia przebarwienia,
  • działa przeciwzapalnie,
  • zmniejsza ilość przebarwień,
  • wspomaga ochronę przeciwsłoneczną (można stosować bezpiecznie latem),
  • uszczelnia naczynia krwionośne.

Witamina C – serum do twarzy jak stosować?

Serum z witaminą C najlepiej stosować według zaleceń producenta. Większość ser z wit. C można spokojnie nakładać na skórę podczas porannej pielęgnacji, jednak są dostępne na rynku takie formy witaminy C, które można nakładać na skórę jedynie wieczorem. Warto zapoznać się przed użyciem z ulotką.

https://naturasiberica.com.pl/pl/products/weganskie-energizujace-serum-do-twarzy-z-witamina-c-i-hydrolatem-z-rokitnika-altajskiego-oblepikha-c-berrica-930.html

Jednym z ulubionych ser z witaminą C wśród wielu kobiet jest preparat natura siberica oblepikha c-berrica, które zawiera aktywną formę (SAP) witaminy C.

Serum z witaminą C – podsumowanie

Witamina C ma działanie rozjaśniające, przeciwzapalne oraz uszczelniające naczynia krwionośne. Może być stosowane przez kobiety i mężczyzn w różnym wieku. Bezpieczny do używania latem.