Metody przedłużania rzęs


Kosmetyki / piątek, 2 lipca, 2021

W obecnych czasach zabieg przedłużania rzęs staje się coraz bardziej popularny. Obecnie istnieje wiele metod przedłużania i zagęszczania rzęs, aczkolwiek każdy zabieg może powodować osłabienie ich struktury. Zatem warto stosować odżywki, które wzmacniają naturalne rzęsy.

Jakie są metody przedłużania rzęs?


Współcześnie kobiety najczęściej decydują się na przedłużanie rzęs metodą 1:1. Metoda ta polega na przyczepianiu jednej rzęsy do rzęsy naturalnej. Dzięki temu każda kobieta może uzyskać efekt gęstych i długich rzęs. W sklepach stacjonarnych i internetowych klientka znajdzie rzęsy syntetyczne, jedwabne i z norek. Rzęsy syntetyczne posiadają regularny kształt, jednak charakteryzują się mniejszą elastycznością w porównaniu do innych rzęs. Z kolei rzęsy jedwabne wyróżniają się grubszą nasadą, która zwęża się ku górze. Poza tym są one bardziej elastyczne i lekkie, niż rzęsy syntetyczne. Poza metodą 1:1 można także korzystać w gabinetach kosmetycznych z opcji 2:1 bądź 3:1. Obie te metody zwiększają objętość rzęs. Warto zaznaczyć, że uzupełnienie sztucznych rzęs powinno odbywać się co dwa lub trzy tygodnie.

Czy warto przedłużać rzęsy?


Niewątpliwie zagęszczone rzęsy wyglądają atrakcyjnie. Naturalnie zabieg doklejania sztucznych rzęs musi być wykonywany jest przez profesjonalną kosmetyczkę, która stosuje produkty o najwyższej jakości. Ponadto kosmetyczka wybiera odpowiednią długość sztucznych rzęs. Największą zaletą sztucznych rzęs jest skrócenie czasu na robienie makijażu. Dodatkowo dzięki nim nasze oko wydaje się ładniejsze przez całą dobę. Oprócz tego sztuczne rzęsy pasują do wszystkich typów urody.