Akrylożel — cechy, o których wie każda stylistka paznokci


Kosmetyki / piątek, 27 sierpnia, 2021

W ostatnich latach bardzo modna stała się stylizacja paznokci za pomocą akrylożelu. Tendencja ta wynika z faktu, że jest to substancja o bardzo ciekawych, a nawet zaskakujących właściwościach. Co warto o nich wiedzieć? Jakie są najważniejsze cechy akrylożelu?

Trwałość i wygoda stosowania

Podstawową cechą akrylożelu jest jego trwałość. Substancja ta wyróżnia się bardzo dużą odpornością na urazy mechaniczne, a także doskonałą przyczepnością do płytki paznokcia. Dzięki temu może ona utrzymać się w żądanym punkcie nawet przez kilka tygodni, zachowując przy tym swój naturalny i piękny wygląd. Co ważne, stosowanie akrylożeli jest też — z punktu widzenia stylistki — niezmiernie wygodne. W jego przypadku nie trzeba bowiem mieszać proszku akrylowego z monomerem, a co za tym idzie — nie trzeba zastanawiać się, jakie proporcje będą tu idealne. Dużą korzyścią jest też bardzo powolne zastyganie masy, dzięki czemu można ją na bieżąco modelować.

Klientka będzie zadowolona!

Stosowanie akrylożeli niesie ze sobą – z punktu widzenia Klientki – wiele korzyści. Substancja ta (oprócz swej trwałości) nie piecze w trakcie zastygania. Co więcej, utrzymuje się ona w odpowiednim miejscu, nie „zalewając” tym samym skórki w bliskim sąsiedztwie paznokcia. Dużą korzyścią jest też wspomniana wcześniej duża zdolność do modelowania, a także brak nieprzyjemnego zapachu, który zwykle towarzyszyłby alternatywnym środkom.

Podsumowując, akrylożel to substancja, z której będzie zadowolona zarówno stylistka paznokci, jak i jej klientka.