Spirale do uszu – co trzeba wiedzieć?


Zabiegi urodowe / sobota, 14 sierpnia, 2021

Spirale do uszu to oryginalna ozdoba dla odważnych. Coraz więcej osób decyduje się na tę ozdobę ucha, ponieważ noszenie biżuterii tego typu niesie ze sobą ciekawe następstwa, o czym w dalszej części.

Działanie spirali

Może się wydawać, że kolczyki spirale to zwykła odmiana biżuterii, ale nic bardziej mylnego. Ich nieszablonowy wygląd wiąże się ze specjalnym zastosowaniem. A zatem do czego służy spirala w uchu?

Zadaniem spirali jest powolne, ale systematyczne rozciąganie dziurki w płatku ucha. Fachowo nazywa się to rozpychaniem, dlatego kolczyki spirale należą do kategorii rozpychaczy.

Piercing to sztuka, która nie dotyczy jedynie przekłuć – niewielkie lub duże modyfikacje ucha, spowodowane rozpychaniem, także są związane z piercingiem. Spirale powiększają niegdyś przekłuty płatek ucha, aby powstał otwór, do którego wkłada się tunele. Ta modyfikacja ciała jest trwała, ale nie niesie ze sobą żadnych negatywnych konsekwencji. Prawidłowe rozpychanie powinno odbywać się na przestrzeni lat, do uzyskania satysfakcjonującego efektu. Takie działanie nie powoduje bólu ani nie grozi przerwaniem płatka ucha.

Do wyboru, do koloru

Spirala to niecodzienny typ kolczyka, chociaż jak najbardziej można go nosić codziennie. Duże rozmiary spirali do uszu umożliwiają umieszczenie na nich równie dużych i bardzo pięknych wzorów. Kolorowe projekty w połączeniu z nietypowym kształtem mogą stanowić piękny dodatek do całej stylizacji. Spirale do uszu z bezpiecznych dla skóry materiałów pomagają utrzymać rozciągnięty płatek ucha w dobrej kondycji.