Aromatyczne świecie Woodwick – odrobina luksusu w domowym zaciszu


Akcesoria / sobota, 18 września, 2021

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważne dla naszego samopoczucia i dobrego humoru są otaczające nas zapachy. Potrafią wprawić nas w dobry nastrój, przywołać miłe wspomnienia, zrelaksować czy dodać energii do działania. Dobrym sposobem na miłe chwile spędzone w domowym zaciszu może okazać się mała świeczka Woodiwick!

Czym wyróżniają się świece Woodwick?

Jeśli chodzi o szczerość, to świeczki Woodwick na pewno wyróżniają się dość wysoką ceną wśród tego typu produktów. Warto więc polować na promocje, które najłatwiej wyśledzimy w sklepach internetowych, a także w stacjonarnych drogeriach, a zdarza się, że i w marketach.

Jednak kupując świece tej znanej amerykańskiej marki, kupujemy również wysoką jakość i dopracowane zapachy, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie: od słodkich owocowych, waniliowych nut po bardziej surowe czy kadzidłowe zapachy. Producent zadbał o to, by sojowy wosk był naprawdę dobrym nośnikiem zapachu, który na długo wypełni cały dom.

Jak zafundować sobie domowy relaks ze świecą?

Każda świeczka Woodwick umieszczona jest w ładnym, nawet eleganckim, minimalistycznym słoiku, który dopasuje się do wnętrza urządzonego w właściwie każdym stylu, a wiadomo że efekt wizualny jest istotny dla naszego relaksu i dobrego samopoczucia.

Przed odpaleniem knota, warto wywietrzyć pomieszczenie, by zapach nie mieszał się innymi woniami, przygotować sobie dobry film/wino/ książkę/ kąpiel/ muzykę/ posiłek – zależnie od tego, czego akurat potrzebuje nasze ciało i dusza. Ostatnim etapem jest odpalenie aromatycznej świecy oraz przeniesienie się w swój własny świat relaksu i pozwolenie sobie na chwilę zapomnienia o problemach codzienności – po takiej sesji pogodny uśmiech zapewne częściej będzie gościł na każdej twarzy.  

O czym pamiętać używając świeczki Woodwick?

Tak jak przy paleniu każdego innego płomienia, także świece Woodwick wymagają od nas nieco ostrożności i rozwagi. Należy zawsze pamiętać o tym, by nie zostawiać aromatycznego płomyka bez nadzoru i w pobliżu łatwopalnych materiałów (np. firan lub zasłon), małych dzieci czy zwierzaków domowych oraz aby słoiczek ustawiać na podstawce, która ochroni blaty przed uszkodzeniami, świetnie nadają się do tego drewniane nakrętki dołączane do szklanych słoików. Specjalnie zaprojektowany drewniany knot dający efekty dźwiękowe płonącego drewna, powinien być po każdym użyciu odłamywany (oczywiście tylko nadpalona część), a do wosku nie powinny dostawać się zanieczyszczenia, co pozwoli na maksymalnie długie i pełne rozkoszowanie się zapachem.