Jak wybrać właściwy olejek do pielęgnacji brody? Krótki poradnik


Kosmetyki / czwartek, 14 października, 2021

Olejki do brody są uznawane przez brodaczy za najbardziej podstawowe produkty pielęgnacyjne. Sprawia to, że producenci kosmetyków z roku na rok wypuszczają na rynek coraz to nowsze linie tego typu olejków, a na półkach sklepowych znajdują się dziesiątki specyfików najróżniejszych marek. Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę ze świadomą pielęgnacją brody mogą nie wiedzieć, który olejek będzie dla nich najlepszy i dokonać złego wyboru. Dlatego warto przeczytać ten krótki poradnik dotyczący wyboru właściwego olejku do brody.

Olejek do brody a jego skład

Nie da się zaprzeczyć, że najważniejszą cechą każdego olejku do pielęgnacji brody jest jego działanie. W końcu nikt nie chciałby używać kosmetyku, który nie przynosi satysfakcjonujących efektów. Dlatego niezależnie od tego jaki olejek przykuje uwagę klienta powinien on przede wszystkim zapoznać się z jego składem, tak aby móc przewidzieć działanie produktu. Co powinien zawierać dobry olejek do pielęgnacji brody? Odpowiedzią są składniki pochodzenia naturalnego. Im skład olejku prostszy i zawierający więcej naturalnych produktów tym można być bardziej pewnym jego skuteczności.

Zapach olejków do pielęgnacji brody

Jeśli ktoś przeglądał oferty olejków do brody to z pewnością zauważył, że w Polsce dostępna jest cała gama specyfików o najróżniejszych zapachach. W sklepach można znaleźć nie tylko olejki do brody o zapachu mandarynki lub mięty, ale także bardziej nietypowe wariacje. Mowa tu chociażby o olejkach o zapachu szkockiego alkoholu, tytoniu lub nawet drewna. Wersje zapachowe nie mają żadnego wpływu na skuteczność olejku, więc można całkowicie dopasować je do swoich preferencji. Oczywiście można kupić również bezzapachowy olejek do brody, idealny dla osób o wrażliwych nosach.

Ilość kosmetyku

Wiele osób widząc, że na półkach sklepowych znajdują się wyłącznie malutkie buteleczki z olejkami do brody, mieszczące od 10 do 50 mililitrów produktu, zastanawiają się czy są one warte swojej ceny. Jednak nawet najmniejszej pojemności buteleczka spokojnie wystarczy na kilka tygodni każdemu użytkownikowi, gdyż powinno się zużywać jedynie kilka kropel olejku dziennie. Dlatego nie warto zastanawiać się nad tym jak szybko zużyje się kilkadziesiąt mililitrów kosmetyku.