Sera do twarzy – silnie skoncentrowany kosmetyki do zadań specjalnych


Kosmetyki / środa, 3 listopada, 2021

Serum do twarzy to silnie skoncentrowany produkt, który dla wielu kobiet stanowi absolutny must have. Liczba zagorzałych zwolenniczek tego unikalnego kosmetyku wciąż wzrasta, gównie z uwagi na jego spektakularne działanie. Co istotne, takie niezwykłe efekty można z powodzeniem osiągnąć podczas domowej pielęgnacji. Nie ma zatem konieczności spędzania długich godzin w salonach kosmetycznych oraz poddawania się drogim oraz często bolesnym zabiegom.

Serum do twarzy

Jak wspomniano powyżej, sera do twarzy to kosmetyki, które są silnie skoncentrowane. Z tego powodu ich dobroczynne działanie może być osiągane już po aplikacji nawet kilku kropli produktu. Jest to zatem kosmetyk bardzo wydajny, choć z reguły dość drogi. Cena zależy przede wszystkim od ilości i jakości zawartych w nim substancji aktywnych. Warto zwrócić uwagę na to, że niektóre preparaty z uwagi na bardzo ograniczoną ilość konserwantów wymagają przechowywania w specjalnych warunkach temperaturowych oraz cechuje je bardzo krótki termin przydatności do użycia.

Prawidłowa aplikacja kosmetyku

Z uwagi na bogatą formułę serum, jego aplikacja wymaga jedynie odrobiny produktu. Należy jednak pamiętać o tym, że serum powinno być zawsze nakładane na na oczyszczoną skórę twarzy. Ponadto, po zastosowaniu serum do twarzy należy nałożyć odpowiedni krem, który dostosowany jest do potrzeb danej cery. Co istotne, po aplikacji serum zawierającego w swoim składzie kwas hialuronowy warto zastosować krem nawilżający, który pogłębi działanie serum. Po aplikacji serum bogatego w witaminę C, powinno się zaś użyć kremu z filtrem UV, który skutecznie ochroni skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Sera do twarzy mogą być aplikowane na skórę codziennie lub w krótkich odstępach, lecz należy pamiętać o tym, że nie są to kosmetyki przeznaczone do stałej pielęgnacji lecz do doraźnego niwelowania konkretnego problemu skórnego.              

Wybór odpowiedniego kosmetyku

Podczas wyboru oraz zakupu preparatu należy kierować się przede wszystkim jego składem. Sera do twarzy są bowiem kosmetykami, których skład jest dobierany w zależności od potrzeb danego typu skóry. W związku z tym, dostępne jest między innymi serum nawilżające, przeciwzmarszczkowe czy zmniejszające ilość wydzielanego przez skórę sebum.