Czym kierować się podczas wyboru idealnego podkładu?


Kosmetyki / czwartek, 2 grudnia, 2021

Piękny wygląd skóry twarzy zależy przede wszystkim od starannej codziennej pielęgnacji oraz prawidłowo dobranych kosmetyków do makijażu. Wybierane produkty powinny być zawsze dopasowane zarówno pod względem typu danej cery, jak również jej kolorytu.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając kosmetyki do twarzy?


Jak wspomniano powyżej, wybór kosmetyków powinien uwzględniać bardzo indywidualne potrzeby skóry. Inne bowiem preparaty będą wskazane podczas pielęgnacji i makijażu skóry suchej, a inne w przypadku skóry naczynkowej lub przetłuszczającej się. Ponadto, kosmetyki powinny mieć odpowiednią konsystencję, która ułatwia ich prawidłową aplikację na skórę twarzy. W końcu, produkty do twarzy powinny cechować się odpowiednim odcieniem, który koresponduje z karnacją skóry i nie tworzy efektu maski.

Jak wybrać odpowiedni podkład do twarzy?


Podkład do twarzy to jeden z podstawowych kosmetyków, który może być stosowany zarówno podczas codziennego makijażu, jak i tego bardziej oficjalnego i przygotowywanego na specjalne okazje. Dobry podkład powinien zapewniać pełne krycie niedoskonałości skóry oraz dawać matowe wykończenie makijażu. Powinien on być również trwały. Dobrej jakości kosmetyki, takie jak choćby podkład Revlon Colorstay 180 https://darmarsklep.pl/podklady-do-twarzy/revlon-colorstay-podklad-do-cery-tlustej-i-mieszanej-180-sand-beige-30ml zawierają w swoim składzie kwas hialuronowy, który zapewnia optymalne nawilżenie skóry oraz filtr SPF15, który chroni skórę przed negatywnym wpływem promieniowania słonecznego. Co ważne, zawarte w podkładzie Revlon Colorstay 180 drobiny dodatkowo rozpraszają światło, dzięki czemu skóra wydaje się wygładzona, promienna i młoda.