Zastosowanie olejków do twarzy


Uncategorized / wtorek, 17 maja, 2022

Produktami idealnymi do codziennej pielęgnacji dla każdego rodzaju cery są olejki do twarzy. Odpowiednio dobrane i zastosowane produkty będą idealnie spełniały potrzeby skóry. W poniższym tekście zostanie wyjaśnione jak poprawnie stosować olejki do twarzy (np. z sanbello) i dlaczego warto zacząć ich używać.

Dlaczego warto zacząć używać olejków?

Pierwszym i najważniejszym aspektem przemawiającym za używaniem olejków naturalnych jest ich skład, który jest źródłem składników odżywczych i witamin. Po drugie oleje perfekcyjnie sprawdzają się na wielu etapach pielęgnacji skóry. Oznacza to, że kupując jeden produkt otrzymujemy wiele możliwości jego zastosowania. Olejki znakomicie nawilżają i uelastyczniają skórę dzięki czemu utrzymywany jest jej balans wodno-tłuszczowy. Na rynku możemy dostać wiele rodzajów olejków. Jednym z tych ze specjalnym zastosowaniem jest taki, który wspomaga gojenie ran i zmniejsza prawdopodobieństwo powstania blizn. Istnieją również olejki, które spowalniają fakt starzenia się skóry poprawiając jej koloryt. Aby oleje naturalne okazały się najbardziej skuteczne należy adekwatnie wybrać takie, które będą spełniały odpowiednie funkcje i potrzeby. Warto również zwrócić uwagę na możliwość mieszania paru olejków czy po prostu dodania ich do innych kosmetyków, aby stworzyć idealną mieszankę dla swojej cery. Regularne stosowanie olejków naturalnych sprawi, że cera będzie wyglądała zdrowo i promiennie.

Na co zwrócić uwagę wybierając olejki?

Uniwersalność olejków do twarzy polega na możliwym zastąpieniu przez nie wielu kosmetyków. Mogą one służyć do demakijażu, oczyszczenia lub do nawilżenia skóry. Najprostszym sposobem użycia produktu jest po prostu jego delikatne i powolne wmasowanie w twarz oraz szyję. Jeśli chcemy można dodać olejek do innego kosmetyku, aby podbić jego wartości odżywcze i zaaplikować go w taki sam sposób jak wspomniany wcześniej. Ostatnio bardzo popularne stało się masowanie twarzy przy użyciu olejku. Należy jednak wiedzieć, że trzeba to robić bardzo delikatnie wolnymi ruchami dłoni. Sprawi to, że najbardziej wartościowe składniki produktu dotrą do najgłębszych części naskórka nawilżając go, co spowoduje dotlenienie komórek i poprawienie mikrokrążenia. Kolejnym zastosowaniem olejku jest zastąpienie nim mleczka do demakijażu, które bardzo często wysusza skórę. Aby zmyć makijaż olejkiem należy rozetrzeć go w dłoniach i pozostawić na chwilę na skórze. Następnie zmywamy produkt ściereczką z mikrofibry, która jest namoczona ciepłą wodą. Olejki mogą również służyć do mycia skory. Nadają się one do tego idealnie, ponieważ dokładnie oczyszczają pory i zabezpieczają przed powstaniem wytrysków i zaskórników.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze olejków do twarzy?

Każda skóra jest inna i ma swoje indywidualne wymagania i potrzeby. Należy o tym pamiętać, aby wybrać idealnie pasujący olejek. Warto wiedzieć, że u osób z cerą tłustą najlepiej sprawdzą się oleje o konsystencji lekkiej i szybkoschnące. Natomiast dla cery suchej najlepsze będą olejki ciężkie.