Jaka sól do kąpieli odprężąjących?


Kosmetyki / środa, 8 czerwca, 2022

Kąpiele odprężające z dodatkiem soli relaksują z powodu zawartych w niej związków mineralnych, przynoszących ulgę zmęczonemu ciału. Aby słona kąpiel dawała poczucie całkowitego relaksu i wyciszenia zmysłów, warto wsypać do wody porcję soli aromatyzowanej naturalnymi olejkami eterycznymi np. z lawendy, jaśminu, rumianku itp.

Kiedy stosować kąpiele odprężające z solą?

Słone kąpiele, które mają na celu uspokoić zmysły, zamiast je pobudzić, powinny mieć określony skład aromatyczny. Dodatek ziół lub ich ekstraktów, mających właściwości wyciszające, odprężą nas i uspokoją. Są to między innymi:
– jaśmin,
– lawenda,
– rumianek,
– róża,
– piwonia,
– pomarańcza.

Uspokajająca sól do kąpieli z nutą zapachową wyżej wymienionych roślin (więcej tutaj), powinna być zastosowana tuż przed położeniem się na nocny wypoczynek. Może ona być również wykonana bezpośrednio po powrocie z pracy, gdy praca była tego dnia wyjątkowo wyczerpująca.

Jeśli chcemy, aby popołudniowa kąpiel nas nie usypiała, warto skorzystać ze słonej kąpieli z domieszką zapachu mięty lub kawy. Aromat miętowy orzeźwia, a kawy pobudza. Obydwa zapachy skutecznie przywracają miłe samopoczucie, ale nie usypiają.

Czy dzieciom można serwować kąpiele z solą?

Dzieciom warto moczyć stopy w roztworze solnym, gdy pojawiają się u nich stany kataralne. Wskazane jest równie w tym czasie, gdy maluchy wychłodziły swój organizm zbyt długim pobytem na dworze w chłodne lub zimowe dni. Moczenie nóg stosujemy wyłącznie u dzieci, które skończyły 3 rok życia. To samo dotyczy kąpieli solnych całego ciała.

Do kąpieli dla dzieci z dodatkiem słonych kul lub kolorowych drobinek wysypanych z saszetki, używamy wyłącznie preparatów z przeznaczeniem dla najmłodszych. Dzięki temu przedszkolak może się w takiej wodzie chlapać bez szkody dla jego delikatnej skóry i układu nerwowego.

Niemniej słone preparaty do kąpieli, które chcemy zastosować dla dziecka, powinny być wysokiej jakości. Dobrze, gdy są to łagodne kosmetyki do kąpieli z półki dla alergików. W składzie soli dziecięcej do kąpieli powinny znaleźć się bezpieczne naturalne składniki w tym aromaty oraz barwniki.

Jaką sól do kąpieli wybrać na prezent?

Aby sprawić bliskiej osobie przyjemność i podarować jej słony kosmetyk do kąpieli, powinniśmy zdecydować się na wysokiej jakości produkty. Konieczne jest to zwłaszcza wtedy, gdy nie wiemy, jak wrażliwą skórę może mieć osoba, której chcemy dać taki słony preparat kosmetyczny.

Warto również poszukać soli przeznaczonej do relaksujących kąpieli wśród limitowanych kolekcji. Mają one wówczas wyjątkowy design. Są one w atrakcyjnych opakowaniach, które postawione w łazience stanowią jej dodatkową dekorację. Dzięki temu nasz prezent stanie się jeszcze bardziej wartościowy dla osoby obdarowanej.

Niektóre firmy celowo produkują zestawy z kolorową solą, aby mogły one być zestawami prezentowymi. Zazwyczaj będą to komplety soli o różnych barwach i zapachach zamkniętych w słoiczkach, butelkach lub ubite w musujące kulki albo w innych kształtach, np. serce, miś itp. Prezenty powinniśmy wręczać nie tylko innym osobom. Powinniśmy również pamiętać o sobie i też umilić sobie dzień prezentem kupionym wyłącznie dla nas samych.