Serum z kwasem hialuronowym – jak działa i jakie daje efekty?


Kosmetyki / wtorek, 7 czerwca, 2022

Zabiegi przeprowadzane na skórze mają na celu polepszenie jej stanu  wyglądu, ale zdarza się, że ich wpływ przyjmuje odmienny skutek. Duża ilość promieni UV lub zbyt częste mycie mogą doprowadzić do nieprzyjemnych i nieestetycznych zniszczeń. Jak do tego nie doprowadzić? Z ratunkiem nadchodzą kremy z kwasem hialuronowym.

Serum dla każdego typu cery

Niektóre rodzaje skóry są od razu narażone na podrażnienia. Jest to dosyć problematyczna sytuacja, gdyż trzeba wtedy dokładnie zwracać uwagę na skład każdego używanego kosmetyku. W przeciwnym razie nietrudno o reakcje alergiczne lub szybkie przesuszanie się powierzchni ciała. Serum z kwasem hialuronowym w postaci żelu może być stosowany do pielęgnacji każdego typu cery. Wraz z produktami wykorzystującymi aloes są to bardzo uniwersalne kosmetyki.

Krem z kwasem hialuronowym nie potrzebuje mieć skomplikowanego, chemicznego składu, gdyż główny składnik świetnie wpływa na kondycję naskórka.

Sama natura

Szukając produktu do nawilżania skóry warto wybrać te specyfiki, których głównym półproduktem jest właśnie kwas hialuronowy, a czynnikami wspomagającymi komponenty pozyskane w naturalny sposób z roślin. Nie warto wybierać kremów, które zawierają w składzie sztuczne substancje zapachowe i alkohol, bo mogą one prowadzić do podrażnień.

Kwas hialuronowy powoduje zarówno nawilżenie, jak i odbudowanie płaszcza lipidowego skóry, więc będzie działał kojąco, dając poczucie ulgi dla zmęczonej skóry. Dodatkowo zawarte w kosmetykach substancje pochodzenia roślinnego uzupełnią witaminy i mikroelementy, dzięki czemu polepszy się nie tylko samopoczucie, ale także wygląd ciała.

Warto mieć na uwadze, że kremy z kwasem hialuronowym polecane są w przypadku występowania cery trądzikowej. Dla każdego, kogo skóra cechuje się dużą wrażliwością może to być wskazówka, że wykorzystując takie produkty nie naraża się skóry na przesuszanie, które może skończyć się zaczerwieniem i swędzeniem. Jest to bardzo istotne zarówno latem, jak i zimną, gdy kaloryfery wysuszają powietrze w pomieszczeniach.