Na co zwrócić uwagę wybierając odżywkę do rzęs?


Kosmetyki / piątek, 8 lipca, 2022

Długie i gęste rzęsy to marzenie wielu osób. Rozwiązania takie jak przedłużanie i doklejanie są zwykle dość problematyczne. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się poprawianie kondycji swoich własnych włosków za pomocą odpowiednich odżywek. Wśród nich można odnaleźć wiele różnych produktów. Poszczególne rodzaje mogą być bardziej odpowiednie dla innych osób. Jak wybrać odżywkę do rzęs dostosowaną do swoich potrzeb?

Cechy i działanie dobrej odżywki

Właściwie dobrany kosmetyk powinien poprawiać kondycję rzęs i stymulować ich wzrost. Ważne również, aby nawilżał oraz zapobiegał łamliwości i wypadaniu. Dzięki jego regularnemu stosowaniu rzęsy szybko staną się długie, grube i gęste. Odżywki stosuje się zwykle 1 lub 2 razy dziennie, zależnie od wskazań producenta. Należy nakładać je po demakijażu, na czystą i osuszoną skórę. Efekty stosowania pojawiają się zwykle po 1-3 miesięcy.

Cechą dobrej odżywki jest też łatwość jej nakładania i efektywność rozprowadzania u nasady rzęs. Ważny jest też skład i to, aby była w pełni przyjazna dla delikatnej skóry. Jak odnaleźć właściwy produkt?

Odżywka do rzęs – jaki powinien być jej skład?

Czytając skład kosmetyku należy upewnić się, że nie zawiera on żadnych substancji, które mogłyby wywoływać podrażnienia. W przypadku tak delikatnych tkanek, jak okolice oczu, na potencjalne alergeny powinny uważać również osoby bez skłonności do uczuleń. Jeśli kosmetyk nie zawiera żadnych niebezpiecznych składników, dobrym pomysłem będzie też przyjrzenie się działaniu poszczególnych substancji. Co powinna zawierać skuteczna odżywka?

W składzie kosmetyku muszą pojawiać się witaminy zapewniające rzęsom zdrowy wzrost. Dobrze jeśli odżywka zawiera wit. E i A oraz biotynę. Świetnie sprawdzają się tu też takie dodatki jak witamina B3 i B5, które chronią przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Ważnym elementem może okazać się m.in. cynk. Produkt powinien być ponadto zaopatrzony w naturalne substancje nawilżające, takie jak aloes.

Wygoda nakładania również ma znaczenie

Odżywki do rzęs można odnaleźć w opakowaniach z różnymi aplikatorami. Warto pamiętać o tym, że nawet najlepszy produkt nie będzie zachęcał do użytkowania, kiedy jego aplikacja okaże się długotrwała lub nieprzyjemna. Dostępne specyfiki mogą posiadać szczoteczkę lub pędzelek. Pierwsze rozwiązanie może być odpowiednie dla osób, które czują się bardzo komfortowo z częstym nakładaniem tuszu do rzęs. Należy jednak pamiętać o tym, że odżywka ma wnikać przede wszystkim w nasady włosków.

Polecanym rozwiązaniem są odżywki z pędzelkiem, którym przeciąga się jednokrotnie wzdłuż powieki. Opcja ta przypomina używanie eyelinera i umożliwia efektywne rozprowadzenie preparatu pomiędzy rzęsami. Zależnie od swojego trybu życia warto zwrócić też uwagę na to, czy dany kosmetyk powinien być używany raz, czy dwa razy dziennie. Odżywkę nakłada się na oczyszczoną twarz po demakijażu. Osoby, które znajdą na to czas tylko wieczorem powinny wybierać sprzyjające sobie produkty. Właściwie dobrana odżywka przyniesie upragnione efekty.