Sposób na proste odświeżenie fryzury – maska koloryzująca


Kosmetyki / środa, 13 lipca, 2022

Każdy uwielbia piękny efekt, jaki pozostaje na głowie po udanej wizycie u fryzjera. Włosy są świetnie wystylizowane, zniszczone końcówki podcięte, a stary kolor odświeżony. Niestety, ten rezultat nigdy nie trwa wystarczająco długo, szczególnie jeśli ktoś nie dba o utrzymywanie odpowiedniej kondycji i pielęgnacji, która jest kluczem do olśniewających włosów. Jednak najszybciej widoczny staje się kolor, wypłukany przez mycie włosów. Istnieje prosty sposób, jak na to zaradzić.

Koloryzacja i pielęgnacja w jednym

Świetną metodą na przywrócenie fryzurze odpowiedniego koloru jest użycie maski koloryzującej. Zaletą tego produktu jest łatwość w zastosowaniu oraz bezpieczeństwo – mianowicie efekt nie utrzymuje się tak długo, jak farba, dzięki czemu nie istnieje ryzyko na zrobienie włosom nieodwracalnej krzywdy. Maska koloryzująca z Bellita to idealne wyjście do regularnego stosowania według własnych preferencji. Oprócz tonowania barwy ma też właściwości odżywcze, dzięki czemu nadaje włosom blask i miękkość zupełnie jak standardowa maska.

Maska koloryzująca dla każdego koloru włosów

Często pojawia się pytanie, dla jakiej barwy używa się masek koloryzujących? Obecnie na rynku istnieje wiele ich rodzajów. Blondynki mogą z ich pomocą dodać świetlistości lub chłodnego odcienia fryzurze, brunetki wzmocnić chłodne tony lub przyciemnić kolor, a rudym włosom bez problemu można dodać ognia. Popularne również stają się maski w bardziej szalonych kolorach – szczególnie pastelowych. Dzięki nim można dodać koloru albo subtelnego tęczowego refleksu fryzurze, w zależności od zamierzonego efektu.

Używanie masek koloryzujących nie różni się od normalnych odżywek, należy je nałożyć na włosy po umyciu na czas zgodny z zaleceniami producenta, i starać się nałożyć je równomiernie. Dobrą metodą jest delikatne wczesywanie ich grzebieniem lub szczotką.