Zastosowanie żelu na blizny


Zabiegi pielęgnacyjne / poniedziałek, 1 sierpnia, 2022

Blizny, które znajdują się w odsłoniętym miejscu stanowią nieestetyczny problem. Mogą im towarzyszyć różne nieprzyjemne odczucia. Wśród nich można wymienić swędzenie, mrowienie, ból oraz uczucie ciągnięcia. Warto mieć na uwadze, że operacje lub urazy nie zawsze są przyczynami ich powstania.

Zalety żelu na blizny

Blizny mogą być też efektem przechorowania ospy lub trądziku. Warto korzystać z profesjonalnych produktów, ale dostępne są też domowe sposoby na blizny. Od rodzaju blizny zależy wybór odpowiedniego preparatu. Żel na blizny jest innowacyjnym i skutecznym rozwiązaniem. Przed zakupem warto skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem, żeby dobrać najlepszy produkt. W sprzedaży można znaleźć nie tylko żele na blizny, ale również maści na blizny, kremy na blizny, samoprzylepne opatrunki na blizny oraz plastry silikonowe na blizny. Najlepiej zakupić żel u sprawdzonego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Składnikami aktywnymi żelu na blizny są polisiloksany, czyli inaczej silikony. Pomagają nawilżać skórę, a także zabezpieczać transparentnym filmem. Ważną rolę odgrywa również wsparcie optymalnego środowiska do gojenia się blizny. Żel na blizny sprawdzi się idealnie w przypadku blizn powstałych po trądziku, oparzeniach oraz operacjach.

Preparaty na blizny

W składzie preparatów znajduje się też ekstrakt z wąkrotki azjatyckiej oraz witamina C i E. Wszystkie składniki wspólnie chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że niektóre żele zawierają również nankoloidy złota. Godne polecenia są też kremy na blizny. W składzie znajduje się wyciąg z cebuli, alantoina oraz heparyna sodowa. Przeznaczone są przede wszystkim do profilaktyki blizn. Doskonale radzą sobie z bliznami pooperacyjnymi, ale przydadzą się też osobom z bliznami potrądzikowymi. Składniki aktywne pomagają rozluźnić oraz wygładzić skórę. Przeznaczone są także dla osób, których problemem jest przykurcz ścięgien spowodowany kurczeniem się blizny. Żel na blizny może być stosowany dopiero po całkowitym zagojeniu się rany. Świeże blizny goją się najszybciej, więc jest to najlepszy czas na zastosowanie żelu. Najbardziej podatna na kurację jest oczywiście nowa zmiana. Jeśli chodzi o stare blizny to im szybciej, tym lepiej. Czasami trzeba stosować preparat nawet 12 miesięcy. Niezwykle ciekawe są też plastry na blizny. Dobrze przyklejają się do ciała, a także są cienkie i elastyczne. Farmaceutyczny żel silikonowy znajduje się w ich składzie. Zdarza się, że zawierają dodatkowo witaminę E.