Czym jest i jak działa humektantowa odżywka do włosów?


Kosmetyki / środa, 17 sierpnia, 2022

Odpowiednio dopasowana pielęgnacja pomoże w utrzymaniu nienagannego stanu włosów – dobrej jakości szampony, odżywki i maski zadbają o dogłębne nawilżenie i odżywienie włosów, umożliwiając ich skuteczną ochronę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Czym jest i jak działa odżywka humektantowa?

Odżywki humektantowe z oferty sklepu Cocolita znane są przede wszystkim ze swych wyjątkowych właściwości nawilżających – humektantowa odżywka o skoncentrowanym składzie świetnie poradzi sobie ze związaniem cząsteczek wody, dogłębnie nawilżając i wygładzając włosy.

Odżywki humektantowe stanowią także doskonałą broń w walce z uciążliwym elektryzowaniem, pomagają również w odżywieniu i nawilżeniu mocno przesuszonych włosów.

Warto pamiętać o tym, że działanie odżywek humektantowych powinno zostać wsparte zastosowaniem odpowiednio dopasowanych emolientów. Humektantowa odżywka jest w stanie zaabsorbować i związać cząsteczki wody, nie poradzi sobie jednak z utrzymaniem stałego poziomu nawilżenia. Kosmetyki o potwierdzonym działaniu okluzyjnym umożliwią stworzenie bariery, która ochroni włosy przed nadmierną utratą wilgoci. Doskonałym uzupełnieniem odżywek humektantowych okażą się między innymi odżywki proteinowe oraz emolientowe.

Odżywka humektantowa – dla kogo?

Warto pamiętać o tym, że humektanty pomogą w dogłębnym nawilżeniu włosów, przywracając im siłę i blask, odżywka o mocnym działaniu nawilżającym będzie więc doskonałą propozycją dla osób borykających się z mocno przesuszonymi, łamliwymi włosami. Produkty tego typu sprawdzą się także w przypadku pań stosujących koloryzację oraz osób korzystających z lokówki, suszarki czy prostownicy.

odżywka humektantowa

Wybór nawilżającej odżywki do włosów – na co zwrócić uwagę?

Wybierając sprawdzoną humektantową odżywkę do włosów warto zwrócić uwagę między innymi na skład kupowanych produktów. W dobrej jakości, nawilżającej odżywcze do włosów nie powinno zabraknąć między innymi miodu, mocznika, kwasu hialuronowego czy aloesu.

Ponadto humektantowa odżywka do włosów nie powinna zawierać zbędnych substancji zapachowych oraz szkodliwych parabenów, a jej skład powinien opierać się w głównej mierze na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego.