Co powinien zawierać puder dla dzieci?


Kosmetyki / niedziela, 16 października, 2022

Opieka nad niemowlęciem to niełatwe zadanie. Szczególnie początkujący rodzice często zmagają się z pytaniami, co kupić, żeby ułatwić sobie takie zadanie. Najwięcej wyzwań często występuje z przewijaniem malucha. Nie tylko trzeba zmienić pieluszkę, ale także poprawnie zadbać o to, żeby pupa maluszka pozostała sucha, bez podrażnień. Do tego niejednokrotnie używany jest puder dla dzieci. Jak z każdym kosmetykiem dla niemowlaków przed zakupem trzeba przyjrzeć się temu, z czego jest wyprodukowany.

Skład dobrze przygotowanego pudru dla dzieci

Cyrkulacja powietrza w pieluszce powinna być na dobrym poziomie. Jeszcze zanim zacznie wybierać się kosmetyki do pielęgnacji pupy niemowlęcia, trzeba przyjrzeć się temu, z czego zrobione są pieluchy, powinny być całkowicie naturalne, najlepiej bawełniane. Jednym z najważniejszych kosmetyków, często kojarzonych z przewijaniem dziecka, jest puder dla dzieci. Na https://sanbello.pl/dziecko/pielegnacja/pudry-i-zasypki jest takich wyrobów kosmetycznych bardzo dużo, często nie wiadomo, na który się zdecydować. Ten kosmetyk występujący w proszku dobrze usuwa z ciała dziecka nadmiar wilgoci, dzięki temu łatwiej utrzymać w pieluszce właściwą higienę. Regularne używanie daje szansę na wyeliminowanie z życia dziecka wszelkich infekcji moczowo-płciowych. W takim składzie pudru dla dzieci najczęściej jest:

  • skrobia ziemniaczana lub kukurydziana,
  • pantenol,
  • alantoina,
  • tlenek cynku,
  • witamina A i E,
  • ekstrakty z ziół, na przykład z działającego przeciwzapalnie rumianku.

Dodatek witamin jest niezbędny, pomaga w utrzymaniu właściwego nawilżenia skóry, chroni przed przesuszeniem. Tak bogaty skład pozwala lepiej zatroszczyć się o potrzeby dziecka. W przypadku gdy pieluszkę trzeba zmienić klika razy w dzień i w nocy, puder jest skutecznym środkiem pomocniczym.

puder dla dzieci w białym opakowaniu

Czego unikać, gdy kupuje się puder dla dzieci?

W takim składzie mogą znaleźć się niebezpieczne dla skóry dziecka substancje, warto unikać przede wszystkim wszystkich chemicznych dodatków, konserwantów, barwników, substancji toksycznych. Trzeba pamiętać, że dziecko ma wrażliwą skórę, podatną na podrażnienia, w przypadku dłuższego użytkowania niebezpiecznego kosmetyku, może dojść do poważnych uszkodzeń skóry, podrażnień czy alergii. Puder dla dzieci warto kupić bez talku, ten składnik często zapycha pory, tworzy odparzenia. Warto omijać również te kosmetyki, które mają silne zapach, najkorzystniej kupować produkty bez kompozycji zapachowych, są one nie tylko drażniące dla malucha, ale także wskazują na to, że kosmetyk wypełniony jest dodatkowymi często zbędnymi komponentami. Składniki powinny być hipoalergiczne, nie może być tam parabenów czy innych ciężkich produktów nie tylko źle wpływających na jakość skóry, ale także na cały organizm. Trzeba pamiętać, że skóra to naturalna ochrona przed czynnikami z zewnątrz, w przypadku dzieci jest to bariera krucha, którą warto wspierać na każdym kroku już od najmłodszych lat. Puder używany kilka razy dziennie ma pozytywnie wpływać na dziecko, a nie mu szkodzić, dlatego trzeba wybierać tylko kosmetyki naturalne.