Świeczka zapachowa – najważniejsze kryteria wyboru


Akcesoria / czwartek, 20 października, 2022

Moda na świece zapachowe sprawia, że nawet osoby podchodzące do nich z pewną ostrożnością, dziś intensywnie zastanawiają się nad zakupem tego rodzaju rozwiązania. Jak jednak wybrać idealny produkt? Jeszcze przed wybraniem się na poszukiwania, dobrze jest dowiedzieć się jak najwięcej na jego temat.

Jaki zapach wybrać?

Pytanie o to, jaki aromat świecy zapachowej okaże się najlepszy, nie należy do najłatwiejszych. Często można usłyszeć, że jest to kwestia silnie zindywidualizowana. Nawet, jeśli tak jest, nie można zapominać o tym, że każda grupa zapachów ma swoją specyfikę. Jeśli uda się ją poznać, wybranie idealnego rozwiązania z pewnością okaże się mniej skomplikowanym zadaniem.

świeca zapachowa spiced orange

Listę najpopularniejszych zapachów otwierają aromaty kwiatowe. Świeczki zapachowe pachnące w ten sposób uspokajają, są też idealnym rozwiązaniem, jeśli kupujemy je po to, aby zapewnić niepowtarzalną atmosferę podczas romantycznej kolacji. Z kolei zapachy orientalne znane są z tego, że pobudzają do działania. Są intensywne i wyraziste, nie sprawdzają się więc najlepiej, gdy czeka dużo pracy, a osoby w otoczeniu świecy mają żołądek. Szukając świeczek pozwalających na zrelaksowanie się i wyciszenie, warto przetestować zapachy drzewne. Świeca zapachowa w takiej tonacji może też pomóc osobom mającym problemy z zasypianiem.

Gdzie stanie świeca zapachowa?

Wybierając świece zapachowe nie można ograniczać się jedynie do tych kwestii, które są ściśle związane z charakterystycznym dla nich aromatem. Wcale nie mniej ważne jest przecież to, gdzie pojawi się zakupiony model. Inne świeczki są wybierane do sypialni, inne zaś pojawiają się w kuchni, w której dąży się przede wszystkim do tego, aby pozbyć się niezbyt przyjemnego aromatu pozostającego po gotowaniu. Pomieszczenie warunkuje zresztą nie tylko optymalny zapach świecy, ale i jej wielkość. W kuchni i łazience ilość wolnego miejsca jest ograniczona, niewielka świeczka zapachowa jest więc najbardziej oczywistym wyborem. W salonie i sypialni można pozwolić sobie jednak na znacznie większy egzemplarz pełniący funkcję dekoracyjną.