Piercing intymny – czy jest bezpieczny?


Akcesoria / czwartek, 1 grudnia, 2022

Piercing intymny to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczna kobiet i mężczyzn. Dzięki niemu czują się atrakcyjniej i zwiększają swoje doznania seksualne. Wyjaśniamy, czy kolczyki intymne są bezpieczne i czy warto się na nie zdecydować.

Intymny piercing a zdrowie

piercing intymny

Niezależnie od miejsca przekłuwania piercing wiąże się z niewielkim ryzykiem potencjalnych komplikacji. Nieważne czy jest to ucho, pępek czy miejsca intymny decyzja o zabiegu może być podejmowana tylko przez osoby dbające o higienę tych miejsc. Ponadto intymny piercing musi być wykonywany przez doświadczonego specjalistę.

W ten sposób zyskuje się pewność co do prawidłowości sposobu przekłuwania. Ponadto doświadczeni piercerzy powinni korzystać ze sterylnych narzędzi i nowej biżuterii. Warto dodać, że taki rodzaj piercingu goi się dłużej niż inne przekłucia, zazwyczaj trwa to około 3-4 miesiące, a w niektórych przypadkach pół roku.

Czy warto stawiać na kolczyki w miejscach intymnych?

Odpowiedź jest uzależniona od indywidualnych preferencji każdej osoby. Jak wspomniano powyżej kolczyk intymny nie jest bardziej niebezpieczny od swoich standardowych odpowiedników. Bez wątpienia jest to nieszablonowy sposób na podniesienie swojej atrakcyjności w oczach swoich partnerów.

Kolczyki intymne pozwalają też na znaczne zwiększenia doznań seksualnych. Wszystkie osoby marzące o tego rodzaju piercingu, które są świadome konieczności regularnej pielęgnacji rany oraz nieco dłuższego czasu jej gojenia nie powinny zwlekać z decyzją o jego wykonaniu.