Jaką funkcję pełnią w manicure pędzle?


Kosmetyki / poniedziałek, 20 marca, 2023

Zadbane dłonie u kobiet są już od dawna związane nie tylko ze standardową higieną, ale i z odpowiednią stylizacją paznokci. Do tego celu samodzielnie albo w salonie kosmetycznym wykorzystywane są różnorakie akcesoria, w tym pilniczki, cążki, a także sprzęt do uzyskiwania efektu końcowego, czyli pędzle do nakładania lakieru. Czy dobór pędzla do różnych rodzajów pokryć paznokci ma w manicure znaczenie?

Rodzaje zdobień paznokci

Zdobienie paznokci jest niezwykle popularnym sposobem dla nadania dłoniom atrakcyjnego wyglądu. Do tego celu od dłuższego czasu na płytki paznokci nakładane są warstwy różnorakich zdobień. Podstawową formą jest nałożenie zwykłego lakieru poprzedzone nałożeniem bazy zapobiegającej powstawaniu przebarwień, ale ostatnio popularniejsze są dwie inne metody:

  • metoda hybrydowa;
  • metoda żelowa.

W każdej z metod wykorzystywana jest inna technika zdobienia paznokci, ale jednocześnie także w każdej wykorzystywane są specjalne pędzle do manicure. Czy w zależności od wybranej metody potocznie nazywanych malowaniem paznokci pędzelki czymś się wyróżniają, czy może nie różnią się niczym?

Pędzle do ozdabiania paznokci

W zależności od metody ozdabiania, pędzle do paznokci muszą zostać dobrane bardzo precyzyjnie. Tylko właściwy dobór bowiem sprawia, że praca pędzlem z daną substancja kryjącą jest możliwa do wykonania.

pędzle do zdobień paznokci

Pędzle do akrylu

Pędzelki do akrylu charakteryzują się ostro zakończoną końcówką. Taka budowa pędzla umożliwia dokładne i precyzyjne nałożenie lakieru przy skórkach, a także rozprowadzenie po płytce paznokcia. Pędzel musi być dobrej jakości, ponieważ jego końcówka nie ma prawa się rozdwajać.

Pędzle do żelu

Pędzle do zdobień paznokci metodą żelową mają natomiast budowę inną. Jest to kształt płaski, w formie języczka i o takiej strukturze pędzla, która pozwala na nakładanie żelu zarówno o rzadszej, jak i o gęstszej konsystencji.

Wybór pędzla do manicure

Fachowcom zajmującym się manicure różnic między pędzlami tłumaczyć nie trzeba, ale panie rozpoczynające samodzielne stylizowanie paznokci muszą uważać na odpowiednie wybory, ponieważ źle dobrany pędzel oznaczać będzie nieudane przeprowadzenie stylizacji.