Piercing Medusa – czym jest i ile trwa jego gojenie?


Akcesoria / czwartek, 2 marca, 2023

Kolczyki Meduse to jeden z najnowszych trendów w świecie biżuterii. Inspiracją dla projektantów stała się Meduza, postać z mitologii greckiej, której wężowe włosy i hipnotyzujący wzrok stanowią niewątpliwe źródło fascynacji. Kolczyki z motywem Meduzy stały się bardzo popularne, a ich niezwykły wygląd przyciąga uwagę kobiet z całego świata. 

Czym jest kolczyk Medusa?

kolczyk medusa

Piercing Medusa to rodzaj kolczyku, który umieszczony jest na środku wargi górnej, dokładnie między nozdrzami. Nazwa piercingu pochodzi od postaci z mitologii greckiej, Meduzy, która charakteryzowała się hipnotycznym wzrokiem i wężowymi włosami. Piercing Medusa jest często projektowany w taki sposób, aby imitować wygląd postaci z mitologii, zwykle ma kształt litery V lub U. Wiele osób decyduje się na wykonanie tego rodzaju piercingu ze względu na jego niezwykły wygląd, który przyciąga uwagę i dodaje indywidualnego stylu. W celu wykonania piercingu Medusa należy skorzystać z usług profesjonalnego piercera, aby uniknąć ryzyka infekcji i innych powikłań.

Kolczyk Medusa gojenie

Po wykonaniu piercingu Medusa czas gojenia może się różnić w zależności od indywidualnych warunków zdrowotnych oraz od rodzaju biżuterii, którą zdecydowaliśmy się nosić. Zwykle gojenie trwa od 2 do 4 miesięcy. Podczas gojenia, ważne jest utrzymanie odpowiedniej higieny i dbanie o rany, które powstały w miejscu piercingu. W tym celu należy regularnie myć piercing solą fizjologiczną lub płynem antybakteryjnym, unikać alkoholu i palenia tytoniu, które mogą opóźnić proces gojenia. Jeśli w trakcie procesu gojenia pojawiają się jakiekolwiek problemy, takie jak ból, obrzęk lub zaczerwienienie, należy skonsultować się z piercerem lub lekarzem.

Z czego wykonywane są kolczyki do piercingu Medusa?

  • Stal chirurgiczna – jest to najczęściej używany materiał do kolczyków do piercingu ze względu na swoją trwałość, odporność na korozję i niską cenę.
  • Tytan – jest to materiał, który jest bardzo lekki, a jednocześnie bardzo wytrzymały i odporny na korozję. Jest to dobry wybór dla osób, które mają skłonności do reakcji alergicznych na inne metale.
  • Bioplast – jest to elastyczny materiał, który jest hypoalergiczny i łatwy w utrzymaniu w czystości. Jest to dobry wybór dla osób, które mają skłonności do reakcji alergicznych na metale.
  • Złoto i srebro – są to materiały szlachetne, które są droższe niż inne materiały, ale mogą być bardzo eleganckie i stylowe.