Działanie oraz przykłady kosmetyków brązujących


Kosmetyki / sobota, 15 kwietnia, 2023

Delikatnie opalona skóra dobrze podkreśla naszą urodę. Jednak wiele osób nie może pozwolić sobie na opalanie lub solarium z rozmaitych powodów. Wtedy można skorzystać z balsamów brązujących. Przyjrzymy się dziś bliżej ich właściwościom.

Działanie oraz przykłady balsamów brązujących

Balsamy brązujące to kremy, które dzięki specjalnym substancją w nich zawartych, wchodzą w reakcję ze skórą, nadając jej efekt naturalnej opalenizny. Zawierają one m.in. DHA (dihydroksyaceton), który jest głównym składnikiem odpowiadającym za właśnie taki efekt. Dodatkowo balsamy często zawierają substancje nawilżające i odżywcze dla twojej skóry.

Przykładami produktów, które łączą pielęgnacje, przy równoczesnym nadawaniu skóry odpowiednich barw są kosmetyki Bielenda Magic Bronze. Jest to seria wyrobów kosmetycznych, której celem jest właśnie połączenie tych dwóch istotnych czynników. Kosmetyki brązujące Magic Bronze Bielenda nadają się do każdej karnacji oraz nie powodują dyskomfortu podczas użytkowania. Do innych właściwości tego produktu należą m.in. nietworzenie plam, smug ani zacieków, równomiernie rozprowadzając się po ciele. Dodatkowo formuła została wzbogacona o liczne składniki o działaniu odżywczym. Do wyboru mamy kilka rodzajów bronzerów: Bielenda balsam brązujący, krem albo w wygodnej wersji pianki do ciała.

bielenda magic bronze

Korzystanie z bronzerów alternatywą dla opalania w słońcu

Uzyskanie efektu opalenizny dla wielu z nas kojarzy się z godzinami wylegiwania się na słońcu. Jest to popularny oraz skuteczny sposób na pozyskanie ciemniejszego odcieniu skóry. Oczywiście, opalanie jest przyjemnym procesem dążenia do opalonej skóry. Jednak takie działania w nadmiernych ilościach prowadzą do zmniejszenia elastyczności skóry. W wyniku tego skóra staję się suchsza i cieńsza. Ponadto zbyt długie przebywanie na słońcu może przyczynić się do wielu innych dolegliwości. Dlatego warto opalać się w granicach rozsądku, a uzyskany już efekt podkreślać dobrze dobranym kosmetykiem brązującym. Połączenie efektów opalania z bronzerem przyniesie oczekiwane przez nas rezultaty.